Antalya'daki Konyaaltı Sahili YKS için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kaldı

ANTALYA (AA) – İçişleri Bakanlığının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yayımladığı genelgeyle ilan edilen ve 81 ili kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının 2'nci gününde Antalya'daki dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili boş kaldı.

Hava sıcaklığının 37, deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü Antalya'da, her gün binlerce kişinin geldiği Konyaaltı Sahili'ndeki plajlarda kısıtlama nedeniyle çok az kişinin bulunduğu gözlendi. Kısıtlamadan muaf tutulan yabancı turistlerden bazıları denize girerek serinlemeyi tercih etti.

Polis ekiplerinin sık sık kontrol ettiği ve sessizliğin hakim olduğu sahil bandının, kısıtlamanın sona ermesinin ardından yeniden hareketlenmesi bekleniyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanlığınca, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda Kovid-19 ile mücadeledeki kural ve önlemleri içeren “Kısmi Kapanma” konulu genelge 81 il valiliğine gönderilmişti.

Bu kapsamda, Türkiye genelinde saat 19.00 itibarıyla başlayan, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 19 Nisan Pazartesi saat 05.00’te sona erecek.

ANKARA (AA) – AA muhabirinin İçişleri Bakanlığından edindiği bilgiye göre, Ramazan davulcuları, iş güzergahlarıyla sınırlı olmak kaydıyla istisna kapsamında olduklarına dair belge bulunduracak.