Per. Haz 20th, 2019

App Run Hazırlık Koşusu, İstanbul'da yapıldı

İSTANBUL (AA) – Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için 5 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2019 öncesinde İstanbul Caddebostan'da App Run Hazırlık Koşusu yapıldı.

Wings for Life World Run'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 5 Mayıs'ta gerçekleştirilecek "Wings for Life World Run", İzmir Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Ford'un desteğiyle altıncı kez Türkiye'de koşulacak.

İzmir'in dördüncü kez ev sahipliği yapacağı ve "Koşamayanlar için koş" sloganıyla 12 ülkede aynı anda gerçekleştirilecek Wings for Life World Run öncesinde İstanbul Caddebostan'da bir App Run hazırlık koşusu yapıldı.

Yağmur yağışına karşın No Reason Co. ve Runarchy gibi gruplarının yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda yaklaşık 100 kişi toplamda 12 kilometrelik mesafeyi kat etmeye çalıştı.

Verilen bilgiye göre, bu sene 5 Mayıs'ta Türkiye'nin iki noktasında resmi App Run koşuları gerçekleştirilecek.

Ankara'daki koşu Mogan Gölü Tabiat Parkı'nda başlarken, Hatay'daki App Run Koşusu'nun başlangıç noktası Arsuz olacak.

Her iki koşu da Türkiye'nin resmi Wings for Life World Run koşu lokasyonu olan İzmir'deki gibi saat 14.00'da başlayacak.

  • Wings for Life World Run öncesi hazırlık koşusu düzenlendi
  • – 5 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2019 öncesi Burcu Esmersoy’un, İstanbul Bebek’te düzenlediği hazırlık koşusunda yaklaşık 150 kişi 13 kilometrelik mesafeyi katetmeye çalıştı

  • Ford Team ‘dünyanın en kalabalık koşu takımı’ oldu
  • İSTANBUL (AA) – Ford Team, Wings for Life World Run'ın Türkiye ayağında, "dünyanın en kalabalık koşu takımı" oldu.
    Ford açıklamasına göre, omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünya genelinde düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı, Ford Otosan'ın desteğiyle gerçekleşti.
    Geçen yıl Türkiye’deki en kalabalık takımını