Ardahan ve Kars'ta kar ile buzlanma sürücülere zor anlar yaşattı

ARDAHAN/KARS (AA) – Ardahan ve Kars'ta etkili olan kar yağışı ve buzlanma yaşamı olumsuz etkiledi.

Ardahan kent merkezinde sabah etkili olar kar, yüksek kesimlerde tipiye dönüştü.

Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof kara yolları başta olmak üzere yüksek kesimlerde yoğunlaşan kar ve tipi nedeniyle sürücüler zorlandı.

Yolda ilerlemekte güçlük çeken bazı sürücülere ekipler yardım etti.

Sisin de etkili olduğu Ardahan-Şavşat kara yolunun Sahara mevkisinde, Karayolları ekipleri karla mücadele çalışması başlattı.

– Kars'ta araçlar yolda kaldı

Kars'ta da kar ve buzlanma nedeniyle sürücüler yolda ilerlemekte güçlük çekti.

İnönü Caddesi'ndeki Mihralibey Köprüsü mevkisinde araçlar yolda kaldı. Araçları iteleyerek ilerlemelerini sağlamaya çalışan sürücüler ile onlara yardım eden vatandaşlar, buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin tuzlama çalışmasıyla yol trafiğe açıldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Erciyes AŞ yetkililerinden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde kent genelinde etkisini gösteren yağmur, Erciyes’te kara dönüştü.

Dağın 3 bin 500 rakımdaki Hörgüçkaya mevkisi ile yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı.

Kar yağışı nedeniyle Erciyes’in eteklerindeki Hacılar ilçesi ile Kıranardı ve Hisarcık mahallelerinde hava sıcaklığı gece 6 dereceye kadar düştü.

.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;}

IĞDIR (AA) – 5 bin 137 metre yüksekliğiyle “Türkiye’nin çatısı” olarak anılan Ağrı Dağı’nın zirvesinden yaklaşık 3 bin 500 metresine kadar olan bölüm beyaza büründü.

Genelde Türkiye’de karın ilk yağdığı nokta Ağrı Dağı. Buraya kar yağması bölgede kışın habercisi olarak kabul ediliyor.

Yöre halkı, Ağrı Dağı’na kar yağmasının ardından kış mevsimi için hazırlık yapıyor.