Artvin'de Vefa Sosyal Destek Grubu 569 vatandaşın ihtiyacını giderdi

ARTVİN (AA) – Artvin'de oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, 569 kişiye hizmet verdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ikametlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen çalışmalar, Artvin Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin çalışmalarıyla sürdürülüyor.

Çalışmalar kapsamında 155 ve 156 ihbar hatlarına gelen 757 talebin uygun görülen 569'u değerlendirilerek vatandaşların erzak ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşılandı.

Jandarma ve polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 1210 kişiyi ikaz ederek evlerine gönderdi. Uyarı ve ikazlara uymayan 65 yaş üstü 7 vatandaşa ise idari para cezası uygulandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre, ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde hava parçalı, yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Çankırı ve Artvin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın Doğu Karadeniz kıyılarında, Akdeniz’in doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

ANKARA (AA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülkenin kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Orta ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.