Artvin'deki yerel gazeteler dönüşümlü yayımlanmaya başladı

ARTVİN (AA) – Artvin'de yerel gazeteler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında dönüşümlü yayımlanıyor.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında yerel gazetelerin dönüşümlü yayımlanacağını söyledi.

Dünya Sağlık Örgütünün pandemi kabul ettiği Kovid-19 salgınına karşı yürütülen mücadelenin dünya ve Türkiye'de olduğu gibi Artvin'de de her alanda sürdürüldüğünü belirten Alkan, "Yerel basında da koronavirüsle mücadele kapsamında bir süreliğine yeni bir uygulamaya geçtik. Artvin Valiliği onayı ile günlük yayım yapan 6 gazete olarak kendi aramızda anlaşarak virüsle mücadele tamamlanana kadar dönüşümlü yayın yapacağız." dedi.

Alkan, basın sektöründe sahada ve iş yerlerinde çalışan personelin sağlığı göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığının önerdiği tüm tedbirlerin alındığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Gazetelerimiz belirlenen tarihlerde haftada 2 gün yayın yapacak. Pazartesi-Salı Artvin Post ve Alkan Gazetesi, Çarşamba- Perşembe Artvin'in Sesi ve Dost Artvin Gazetesi, Cuma-Cumartesi Serhad Artvin ve Demokrat Çoruh gazeteleri yayım yapacak. Bu dönüşümlü şekilde devam edecek. Gazetelerin internet siteleri ise haber yayınlarına düzenli devam edecek."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşıldı.

Buna göre, Türkiye’de son 24 saatte 343 bin 142 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 118 kişinin testi pozitif çıktı, 262 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 32 bin 249 oldu.

18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 84,28, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 66,76 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de bugüne kadar yapılan aşı sayısı toplamda 104 milyon 20 bin 938’e yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte toplam 494 bin 127 doz aşı uygulandı.

En az bir doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Muğla, Kilis, Yalova, Tekirdağ, Edirne, Amasya, Aydın, Çanakkale, Antalya ve Eskişehir oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Gümüşhane, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Bingöl, Siirt, Muş, Bayburt ve Elazığ olarak sıralandı.

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü can kaybının 262, vaka sayısının ise 28 bin 118 olduğuna dikkati çekerek, “Artan hareketlilikle risk daha da yaygın. Yarın tedbirleri uygulayarak ortalama 1 hafta sonra tablodaki sonuçların değişmesinde, 2. doz aşınızı olarak da 2 hafta sonra salgına karşı kalıcı başarı elde edilmesinde pay sahibi olabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

ANKARA (AA) – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter’dan paylaştığı Türkiye haritasında yer alan verilere göre, 4-10 Eylül’de Kovid-19 vaka sayısı İstanbul’da 183,48, Ankara’da 282,66, İzmir’de 43,26 oldu.

Önceki hafta (28 Ağustos-3 Eylül) Kovid-19 vaka sayısı İstanbul’da 156,95, Ankara’da 242,61, İzmir’de 45,58 olmuştu.

Koca, vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop olduğunu belirterek, “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız.” ifadesini kullandı.Koronavirüs Haber Indeksi


Rusya Koronavirüs  | Hindistan Koronavirüs | İngiltere Koronavirüs | Almanya Koronavirüs | Fransa Koronavirüs | İtalya KoronavirüsKoronavirüs AşısıKoronavirüs TedbirleriSokağa Çıkma KısıtlamasıSağlık Bakanı AşıBrezilya KoronavirüsBioNTechSputnik-VYerli Aşıİran KoronavirüsABD KoronavirüsKoronavirüsü YenenJaponya KoronavirüsEsnaf Koronavirüs Haberleri