Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası – 30.09.2018

– Şampiyonada başpehlivan Barış Güngör oldu

GAZİANTEP (AA) – Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde düzenlenen Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası'nda başpehlivan Barış Güngör oldu.

Oğuzeli Belediyesince gerçekleştirilen "10. Kültür, Sanat, Nar ve Kurutmalık Festivali" kapsamında yapılan şampiyona için Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun katkılarıyla ilçe merkezinde er meydanı oluşturuldu.

Yapılan müsabakalarda Gaziantep, Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Malatya ve Antalya'dan gelen 114 sporcu kategorilerinde mücadele etti.

Büyükler ağır sıklet 95 kiloda rakibi Vakkas Özada'yı yenen Barış Güngör ise başpehlivan oldu.

Dereceye girenlere Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Aba Güreşi ve Şalvar Güreşi Asbaşkanı Şahin Hopur ve Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, madalyalarını verdi.

 • Uluslararası Aba Güreşi Barış Şampiyonası
 • HATAY (AA) – Hatay'da bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Aba Güreşi Barış Şampiyonası sona erdi.
  Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Dünya Aba Güreşi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Aba Güreşleri Hatay İl Temsilciliği tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi'nde organize edilen şampiyonaya minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde 151 sporcu katılım gösterdi.

  Kıyasıya müsabakalar sonucunda başpehlivan

 • Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası
 • OSMANİYE (AA) – Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde gerçekleştirilen Türkiye Kısa Şalvar Şampiyonası'nda başpehlivanlığı, geçen yılın da birincisi olan Halil Hopur kazandı.
  Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu İl Temsilciliği tarafından Kadirli Şehir Stadı'nda düzenlenen şampiyonaya 41 ilden 432 sporcu katıldı.
  Müsabakalar öncesi yapılan açık artırmada iş adamı Bilal Artıkaslan, 10'uncu kez güreş ağalığını elde etti.
  Güreşçilerin