Avis Caravan'dan doğa tutkunları için Offroad Karavan

İSTANBUL (AA) – Avis Caravan'ın yeni hizmeti Offroad Karavan, hem aileler hem de zorlu yolları sevenler için hijyenik ve güvenli bir tatil seçeneği olarak öne çıkıyor.

Şirket açıklamasına göre, Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet veren, "En İyisi Kirala, Avis ile Kirala" sloganıyla müşterileriyle buluşan Avis, Türkiye'de en iyi müşteri deneyimi ve memnuniyetini yaşatmak hedefiyle 47 yıldır yenilikçi uygulamalara imza atıyor. Salgın öncesi hayata geçen ve salgın dönemiyle yeniden şekillenmeye başlayan tatil alışkanlıkları ile de tam olarak örtüşen Avis Caravan, şimdi de Offroad Karavan seçeneği ile hizmet portföyünü genişletiyor. Tüm iklim ve arazi koşullarına uyum sağlayabilen Offroad Karavan, dizaynıyla da fark yaratıyor. Avis Caravan, kapalı mekanlarla sınırlı kalmak istemeyen kullanıcılarına, doğayı sınırsızca deneyimleme fırsatı sunuyor. Avis Caravan, en konforlu biçimde geçirilecek tatil deneyiminde, aynı zamanda tüm hijyen koşullarını sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eren Gündüz, Türkiye'de, karavan kiralama işini gerçekleştiren ilk kurumsal araç kiralama firması olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Salgın öncesinde başladıkları bu işin, pandemiyle birlikte daha da anlamlı hale geldiğini aktaran Gündüz, "Böyle bir ekosistemin oluşturulmasına vizyonumuzdan gelen öngörü ile liderlik ettik ve daha kat edeceğimiz çok yol var. 'Yollar Eviniz' diyerek yola çıktığımız Avis Caravan hizmetimizle, mekanla sınırlı kalmadan özgürce tatil yapmak isteyen tatilcilere, en üst düzey hijyen ve güvenli ortam ile otel konforundaki hizmeti beraberinde sunuyoruz. Bugüne kadar motokaravan ve çekme karavan ile sürdürdüğümüz hizmetimizin kapsamını offroad karavanı ile genişleterek, müşterilerimize sunduğumuz seçenekleri zenginleştirmekten mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Tatil dendiğinde akla ilk olarak otel, yazlık ve ev kiralama gelse de, offroad karavan iş hayatının ve şehrin stresinden uzaklaşarak doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaratıyor. Dış görünüşünün yanında iç dizaynıyla da göz dolduran Offroad Karavan ihtiyaç duyulan tüm özelliklere sahip bulunuyor.

Duş çadırı, mutfak, tavan çadırı, led içi aydınlatma, ocak, yemek masası, pencereli açılabilir pop-up sisteminin yanı sıra, su tankı, taş koruması, sineklik, oltalık ve envanter taşıma aparatları sayesinde karavan, kamp ve spor aktivitelerini de bir araya getiriyor. Özel şasi, süspansiyon ve fren sistemiyle her türlü arazi ve iklim koşulunda kullanıcılarını yarı yolda bırakmadan konfor sağlayan Avis Caravan offroad seçeneği, hem aileler hem de zorlu yolları sevenler için en hijyenik ve en güvenli tercih olarak öne çıkıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Otokoç Otomotiv bünyesindeki Avis Filo, Türkiye genelindeki profesyonel portföy yönetimi, hızlı ve yaygın ikame araç tedarik süreci, 7/24 tam destek gibi hizmetleriyle operasyonel araç kiralama sektöründe öne çıkarken, ticari araç kiralamada da üstün hizmet kalitesini müşterileriyle buluşturuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Avis Filo, 40 yılı aşkın bir süredir sektöründe ilklerin peşinden koşuyor. Operasyonel Filo Kiralama sektöründe fark yaratan Avis Filo, mevcut müşteri memnuniyeti ve hizmet mükemmeliyeti adına attığı adımlar ve sektörde oluşan talepleri karşılama noktasındaki sunumuyla pazardaki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eren Gündüz, son dönemde ticari araç kiralamadaki artışa dikkati çekerek, ticari araç kiralamanın satın almaya oranla çok daha avantajlı olduğunu belirtti.

Gündüz, şunları kaydetti:

“KOBİ’ler ve büyük işletmeler araç kiralamayı, sağladığı birçok avantaj sebebiyle satın almanın alternatifi olarak görüyor. Araç kiralama; şirketlere sermayelerini asıl işlerine aktarabilme, aracın işletilmesi ile ilgili takip, sigorta, bakım, vergiler, trafik cezaları gibi öngörülemeyen, ancak önemli bir maliyet ve zaman kaybını beraberinde getiren tüm konulardan bertaraf olma olanağı sunuyor. Dolayısıyla müşterilerimizde de ticari araç kiralamaya yönelim olduğunu görüyoruz. Sağladığı avantajlar nedeniyle işletmeler son dönemde araç satın alma yerine kiralama seçeneğini tercih ediyor. Bizler de ihtiyaca uygun marka ve modellerimizle ticari araç kiralama hizmetimizi en iyi şekilde müşterilerimize sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile hizmet kanallarımızdaki çeşitliliği her geçen gün artırıyoruz. Deneyimli ekibimizle müşterilerimize ulaşabilecek her noktada hizmet vermeye, iş modellerimizde teknolojiden yararlanarak tüm süreçlerimizde en üst düzeyde hizmet sağlamak için çalışıyoruz."

Gündüz, Resmi Gazete'de yayınlanan “Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"e dikkati çekerek, bu düzenlemeyle ticari araç kiralamaların önündeki engelin kalktığını ve araç kiralamanın daha avantajlı hale geldiğini bildirdi.

Yurt içi hususi taşımacılık için gerekli olan K2 belgesine dair değişiklik ile uzun dönemli araç kiralama sektöründe, daralan toplam araç parkının yeniden eski seviyelerine getirilmesi yönünde büyük bir fırsat yaratıldığını ifade eden Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca, K2 belgesini almak isteyenlerin en az 1 birim taşıta sahip olması gerekiyordu. Yeni düzenleme, kendi malını taşımak amacı ile ticari araca ihtiyaç duyan, özellikle küçük ölçekli işletmelere uzun süreli kiralama yöntemiyle ihtiyaç duydukları ticari aracı edinme ve bu sayede de öz kaynaklarını verimli bir şekilde ana faaliyet alanlarını geliştirmek için kullanma olanağı sağlayacak. Eski yönetmelikte işletmelerin ticari araç kiralayabilmesi için üzerine kayıtlı olan K2 belgesinde 1 adet özmal aracının olması ve bunun da belgesine kayıtlı olması şartı vardı. Bu zorunluluk kalktı. Bu sayede, uzun dönemli araç kiralama sektörü açısından, araç parkını yeniden eski rakamlara getirmek için önemli bir fırsat yaratılmış oldu. Sektörümüz açısından oldukça önemli bir gelişme.”

– "Operasyonel araç kiralama, verim ve avantaj sağlamasıyla tercih unsuru olacaktır"

Gündüz, Avis Filo olarak sektörde büyümeye devam ettiklerini belirterek, “Müşteri sayımız artıyor, müşteri segmentimiz hizmet ve ürün çeşitliliğimizle birlikte genişliyor. Müşterilerimizin beklentileriyle uyumlu olarak, kendilerini yakından tanıyan deneyimler kurgulayıp, ihtiyaca özel hizmet, ürün ve kampanyalar sunmamız, müşterilerimizle markalarımızın yakınlaşmasını sağlıyor." ifadelerini kullandı.

Sektörün, KOBİ’lerin talebine bağlı olarak son 5 yılda ciddi bir büyüme trendine girdiğini aktaran Gündüz, "Bu hareketliliğin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini düşünüyoruz. Operasyonel araç kiralama, ekonomik aktivitenin artması ile birlikte verim ve avantaj sağlamasıyla tercih unsuru olacaktır. Yaşanılan gelişmeler ile birlikte sektörümüzde olan talebin daha da artacağını ve yılı da oldukça iyi kapatacağını öngörüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İSTANBUL (AA) – Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eren Gündüz, "Avis Filo, pandemi döneminde KOBİ segmentindeki daralmaya rağmen büyümeye devam etti. Müşteri sayımız artıyor, müşteri segmentimiz hizmet çeşitliliğimizle birlikte genişliyor." ifadelerini kullandı.

Avis Filo'dan yapılan açıklamaya göre, Otokoç Otomotiv, 1980 yılından bu yana uzun süreli araç kiralama hizmeti verdiği Avis Filo ile operasyonel araç kiralama sektöründe liderliğini koruyor.

2021 yılının ilk çeyreğinde, sektördeki müşteri adedi yüzde 14 küçülürken Avis Filo müşteri portföyünü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artırdı. Şirket, 2020 sonunda yüzde 5,8 olan müşteri adedi penetrasyonunu ise bu yıl yüzde 6'ya çıkardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eren Gündüz, Avis Filo'nun salgın döneminde özellikle KOBİ segmentinde, araç ve müşteri sayısındaki daralmaya rağmen büyümeye devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Müşteri sayımız artıyor, müşteri segmentimiz hizmet çeşitliliğimizle birlikte genişliyor. Müşterilerin beklentileriyle uyumlu olarak, kendilerini yakından tanıyan deneyimler kurgulayıp, ihtiyaca özel hizmet, ürün ve kampanyalar sunmamız, müşterilerimizle markalarımızın yakınlaşmasını sağlıyor. Sektör, KOBİ'lerin talebine bağlı olarak son beş yılda ciddi bir büyüme trendine girmişti. Bu hareketliliğin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini düşünüyoruz. Operasyonel kiralama pazarı ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine oranla bir miktar küçüldü. Bununla birlikte, Avis Filo aynı döneme göre yüzde 1 büyüdü, pazar payını artırarak yüzde 13 olarak gerçekleştirdi.

Avis Filo sektörde uzun sözleşme süresi ile de fark yarattı. Yarattığımız diğer bir fark, hafif ticari araç segmentinde. Operasyonel kiralama pazarında hafif ticari penetrasyon ortalaması yüzde 4,3 iken, Avis Filo'nun oranı yüzde 17,5. Bununla birlikte, operasyonel araç kiralama, ekonomik aktivitenin artması ile birlikte verim ve avantaj sağlamasıyla tercih unsuru olacaktır. Sektörümüzün pandemi dönemindeki eksilmeleri yerine koyarak gelişimini sürdüreceğini ve yılı da oldukça iyi kapatacağını öngörüyoruz."

– "MyAvis adında yeni bir dijital satış kanalımız bulunuyor"

Ürün ve uygulamaları ile müşterilerine, beklentilerinin ötesinde zengin içerikli alternatifler sunduklarını aktaran Gündüz, uzun dönem araç kiralamak isteyen kurumsal müşteriler için hızlı, kolay ve kişiselleştirilebilir bir deneyim sunan, baştan sona dijital teklif ve sipariş sürecini kapsayan MyAvis adında yeni bir dijital satış kanalları bulunduğunu bildirdi.

Gündüz, uygulamanın, müşterilerin bilgisayar ya da akıllı telefon ile myavis.com.tr linki üzerinden kolayca ulaşabilecekleri, istedikleri kiralama koşullarına en uygun aracı belirlemelerini sağlayan hızlı ve kolay bir karar verme hizmeti sunduğunu aktararak, şu bilgileri verdi:

"12-48 ay aralığındaki kiralama periyotlarında, sınırlı adette araç kiralama ihtiyacı olan tüm kurumsal müşterilerimiz, MyAvis hizmetimizden faydalanabiliyor. İstedikleri marka, model, yakıt türü ve vites tipi gibi kriterlerini belirleyerek görüntüleme yapabiliyor ve seçtikleri araç ya da araçlar için en uygun teklifi alabiliyorlar. Araçlarımız müşterilerimize hijyenik koşullarda ve zaman kaybetmeden ulaştırılıyor"

– "Yeni yönetmelik KOBİ segmenti için büyük bir fırsat"

Eren Gündüz, Resmi Gazetede yayınlanan "Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Yurt içi hususi taşımacılık için gerekli olan K2 belgesine dair değişiklik ile uzun dönemli araç kiralama sektöründe, daralan toplam araç parkının yeniden eski seviyelerine getirilmesi yönünde büyük bir fırsat yaratıldığının altını çizen Gündüz, şu ifadeleri kullandı:

"Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca, K2 belgesini almak isteyenlerin en az 1 birim taşıta sahip olması gerekiyordu. Yeni düzenleme, kendi malını taşımak amacı ile ticari araca ihtiyaç duyan, özellikle küçük ölçekli işletmelere uzun süreli kiralama yöntemiyle ihtiyaç duydukları ticari aracı edinme ve bu sayede de öz kaynaklarını verimli bir şekilde ana faaliyet alanlarını geliştirmek için kullanma olanağı sağlayacak.

Eski yönetmelikte işletmelerin ticari araç kiralayabilmesi için üzerine kayıtlı olan K2 belgesinde 1 adet özmal aracının olması ve bununda belgesine kayıtlı olması şartı vardı. Bu zorunluluk kalktı. Bu sayede, uzun dönemli araç kiralama sektörü açısından, araç parkını yeniden eski rakamlara getirmek için önemli bir fırsat yaratılmış oldu."