Sal. Oca 21st, 2020

Avrupa basketbolunda “Uyuşmazlık Çözüm Odası” kuruldu

İSTANBUL (AA) – Basketbol THY Avrupa Ligi ile Avrupa Ligi Koçları Kurulu (EHCB), başantrenör ve kulüpler arasındaki problemleri çözmesi için "Uyuşmazlık Çözüm Odası" kurdu.

EHCB Başkanı ve Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Avrupa Ligi Operasyon Şefi Eduard Scott, Metro Enerji Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında "Uyuşmazlık Çözüm Odası" ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Başantrenörlerin korunması gereken haklarının olduğunu söyleyen Obradovic, "EHCB'de amacımız gelecek nesil koçlar için haklarının ve platformalarının daha geliştiği bir ortam bırakmak, bu anlaşmayı duyurduğum için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Yükümlülüklerini ve problemlerini çok iyi bildiklerini aktaran 59 yaşındaki başantrenör, THY Avrupa Ligi ile bu anlaşmayı yapmak için 1 yıldan fazla süredir çalıştıklarını dile getirdi.

EHCB ile yaptıkları bu anlaşmadan dolayı memnun olduğunu söyleyen Eduard Scott ise "Başantrenörler Avrupa Ligi için çok önemliler. Salonda tartışılmaz bir liderlik sergiliyorlar ve Avrupa Ligi'nin kendisini ileriye taşıması için onların liderliğine saha dışında da ihtiyacı var." şeklinde konuştu.

Basketbol Son Dakika Haberleri


İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Basketbol Gençler Ligi Gelişim Kampı’nda ilk gün tamamlandı. 🏀⛹‍♂👉 https://bit.ly/2v4GeMZ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 17. hafta tamamlandı. 🏀⛹‍♀ İşte toplu sonuçlar ve puan durumu ⬅

#INGAllStar2020'deki büyük heyecana ortak olan tüm basketbolseverlere teşekkür ederiz!

#INGAllStar2020 organizasyonunda düzenlenen http://xn--ieksepeti-p3ab.com Bebek Yarışı etkinliği eğlenceli görüntülere sahne oldu. 👉 https://bit.ly/2ubcde2

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kuruluşunun 60. yıl dönümü münasebetiyle, basketbola adanmış hayatlar için hazırlanmış Türkiye’nin Basketbol Aşkı kitabı, ING All Star 2020’de de sporseverlerin beğenisine sunuldu. 👉 https://bit.ly/3aoIOxE