Avrupa şampiyonu güreşçi Süleyman Karadeniz'den Mehmetçiğe asker selamıyla destek

DENİZLİ (AA) – İtalya'nın başkenti Roma'da yapılan 2020 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 92 kiloda altın madalya kazanan milli sporcu Süleyman Karadeniz, İdlib'de görev yapan Mehmetçiğe destek olmak için asker selamı vererek, cepheye gitmeye hazır olduğunu söyledi.

Süleyman Karadeniz, Denizli'nin Çivril ilçesindeki baba evine dönerek mutluluğunu ailesiyle paylaştı.

İlçede törenle karşılandıktan sonra çiftçilik yapan anne Döndü ve baba Mustafa Karadeniz'in yaşadığı Işıklı Mahallesi'ndeki evlerine gelen milli sporcu, burada anne ve babasının ellerini öperek onlara uzun süre sarıldı.

Eve gelen misafirlerin tebriklerini tek tek kabul eden Süleyman, onlarla fotoğraf çektirdi.

Süleyman Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada ailesinin desteğini kendisinden hiç esirgemediğini, memleketine döndüğü için çok mutlu olduğunu ancak içinde şehit askerlerin acısını yaşadığını ifade etti.

Şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyen Süleyman, ağabeyinin Şırnak'ta asker olduğunu hatırlatarak, "Şehit haberleri gelmeye başladığı günden bu yana uyumakta zorluk çekiyorum. Ben kazandığım madalyamı İdlib şehitlerine armağan etmek istiyorum. Ben zaten asker kardeşiyim. Beni cepheye ne zaman çağırırlarsa gitmek için daima hazırım. Vatanımıza canımız feda." diye konuştu.

Macaristan ve Bulgaristan'da yapılacak Avrupa kalifikasyon maçlarına hazırlandığını anlatan Süleyman Karadeniz, "İki hayalim vardı. Birincisi Avrupa şampiyonu olabilmek, onu başardım. İkincisi de dünya şampiyonu olmak. Onu da iman gücü ve Türk milletinin bana olan desteğiyle başaracağım. Buradaki elemelerden vize aldıktan sonra tek hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları olacak. Eğer olimpiyatlara gidersem Türk güreşinin Tokyo 2020'ye de damga vurmasını sağlamak için elimden geleni yapacağım." değerlendirmesini yaptı.

Baba Mustafa Karadeniz, vatana ve millete hayırlı bir evlat yetiştirdiği için kıvanç duyduğunu anlatarak, oğlunun Türk bayrağını gururla dalgalandırdığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

Anne Döndü Karadeniz ise oğlunun yanında olduğu zamanlar kendisini cennette gibi hissettiğini belirterek, "Çok mutluyum. Türkiye'yi mutlu ettiği için sevinçliyiz. Bir oğlum asker, bir oğlum güreşçi. Bu oğlum da cepheye gitmek isterse seve seve göndermeye hazırım." şeklinde konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TUNCELİ (AA) – Tunceli’de 1062 personelin katılımıyla düzenlenen Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu’nda görevli komandolar, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu Munzur ve Mercan dağlarında teröristlerin izini sürüyor.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’yı ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 11 Ocak’ta başlatılan ve 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit edilen Eren Bülbül’ün aziz hatırasına ithafen yapılan “Eren” adı verilen operasyonlar devam ediyor.

Bu kapsamda Tunceli’de düzenlenen Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu çerçevesinde, İl Jandarma Komutanlığında görevli jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH) ile polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularının yer aldığı 59 operasyonel timden oluşan 1062 personel, karla kaplı Mercan ve Munzur dağlarında dondurucu soğukta terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor.

Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu bölgede özel kışlık kamuflajlarıyla ve helikopterler desteğinde karla kaplı sarp, dik ve ağaçlık arazileri didik didik arayan Mehmetçik, mağara ve sığınaklara da girerek teröristlerin barınma alanlarını yok ediyor.

Teröristlere yönelik alan hakimiyeti sağlamak amacıyla gerçekleştirilen operasyonda Mehmetçik, kırsalda arama tarama faaliyetlerini aralıksız devam ettiriyor.

VAN (AA) – Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü 2 bin 400 rakımlı Şemdinli ilçesinin Irak sınırındaki üs bölgesinde görevli güvenlik güçleri, teknolojik imkanları ve hareket kabiliyetleriyle düşmana korku, dosta güven veriyor.

Sarp dağlar ve karla kaplı arazilerde daha önce PKK’lı teröristlerin geçiş güzergahı olarak kullandığı alanları kontrol altında tutan askerler, Atak helikopterlerinin de destek verdiği başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbeler vuruyor.

“Şahin Gözü” olarak nitelendirilen keşif ve hedef gözetleme teknolojisi sayesinde sınır hattında kuş uçurtmayan ve zorlu kış şartlarına rağmen terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Mehmetçik, teröristlerin sözde karargah, depo, barınak ve sığınak olarak kullandığı alanları tek tek belirleyerek imha ediyor.

“Yerli ve milli teknoloji ile silahlarımızla 7 gün 24 saat hudut güvenliğini sağlıyoruz”

Üs Bölgesi Komutanı Yüzbaşı Bahadır Alman, 2018’de kurulan üs bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarla teröristlere büyük darbe vurulduğunu söyledi.

Güvenlik güçlerinin bölgede fedakarca görev yaptığını belirten Alman, şunları kaydetti:

“2 bin 400 rakımlı Argus-2 Üs Bölgesi’nde bulunuyoruz. 2018’den bu yana terör örgütü mensuplarından arındırılmış bir bölge olan Balkaya Dağları’nda görev yapmaktayız. Yerli ve milli teknoloji ile silahlarımızla her türlü hava koşulunda 7 gün 24 saat hudut güvenliğini sağlıyoruz. Milletimizin gözü arkada kalmasın. Bizler buradayız.”