Aydın'da eşini boğarak öldüren sanığa 20 yıl hapis cezası

AYDIN (AA) – Aydın'da boşanma aşamasındaki eşini bıçaklayıp zincirle boğarak öldüren tutuklu sanığa 20 yıl hapis cezası verildi.

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık Ercan Ö, taraf avukatları ve maktulün yakınları katıldı.

Çiftin çocukları M.Ö, annesinin boşanma davasından sonra kendisini hiç görmeye gelmediğini iddia etti.

Evdeki tartışmaların annesinden kaynaklandığını öne süren M.Ö, "Bu ailenin içinde neler yaşandığını en iyi ben bilirim. Tartışmaları annemin başlattığını ve hiç alttan almadığını bilirim." dedi.

Çok pişman olduğunu söyleyen tutuklu sanık Ercan Ö. ise "Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Keşke dükkanıma hiç gelmeseydi. Kendisinden ve ailesinden özür diliyorum. Dükkanıma gelmeseydi böyle şeyler hiç yaşanmazdı. Çok pişmanım, takdir sizindir." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanığa "haksız tahrik" ve '"iyi hal" indirimi uygulayarak 20 yıl hapis cezası verdi.

Duruşmanın ardından gazetecilere açıklama yapan maktulün babası Ahmet Adlı, cezayı yetersiz bulduğunu ve karara itiraz edeceklerini söyledi.

Benzer Haber:  Manisa'da 17 yaşındaki kızı öldüren zanlı yakalandı

Zeybek Mahallesi 2. Sanayi Sitesi'nde cıvata dükkanı bulunan Ercan Ö, 23 Mart 2019'da boşanma aşamasındaki eşi Z.Ö'yü iş yerinde bıçakla yaralamış ve zincirle boğarak öldürmüştü.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan İtalya Serie A'nın 20 Haziran'da yeniden başlayacağı açıklandı.

Sağlık Bakanı Koca: "Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. Gelecek günler, maske ve sosyal mesafe kuralının her ikisine birlikte uymamıza bağlı."

Son 24 saatte 1576 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 124 bin 369 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 1182 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 30 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 160 bin 979, can kaybı 4 bin 461 oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Müze ve ören yerleri, 1 Haziran'da onlar da açılıyor."

Etiketler: