Aydın'da hortum, 20 evde hasara yol açtı

AYDIN (AA) – Aydın'ın İncirliova ilçesinde oluşan hortum, 20 evde hasara neden oldu.

Acarlar Mahallesi'nde yağışla oluşan hortum sırasında, bir şantiyenin uçan çatısı, 30 metre ilerideki bir ahırın üzerine düştü. Ahırda bulunan büyükbaş hayvanlardan biri yaralandı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye AFAD ekipleri gönderildi.

Ekipler, hortum dolayısıyla 20 evde hasar oluştuğunu belirledi.

İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü ile AFAD Aydın İl Müdürü Ramazan Harman da bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Mahalle sakinlerinden Mustafa Kaygusuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, evlerin bulunduğu bölgede hortum nedeniyle ortalığın adeta savaş alanına döndüğünü söyledi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Hürriyet Emlak Nisan 2021 Emlak Endeksi'ne göre, son bir ayda satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında yüzde 5,8 ile Aydın gelirken, onu yüzde 5,4 ile Manisa takip etti.

Hürriyet Emlak Nisan 2021 Emlak Endeksi'nin sonuçları açıklandı.

Buna göre, son bir ay içerisinde satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatlarının en çok artış gösterdiği iller arasında zirveyi yüzde 5,8 ile Aydın aldı. Onu yüzde 5,4 ile Manisa, yüzde 4,2 ile Balıkesir, yüzde 4,1 ile Çanakkale, yüzde 3,9 ile Samsun izledi. Hatay ve Antalya'da yüzde 3, Denizli'de yüzde 2,9, İstanbul'da yüzde 2,8, Konya'da ise yüzde 2,6 artış yaşandı.

Son 1 ayda 5 büyük il içinde yatırımcısına en çok kazandıran il Antalya oldu. Antalya'yı, sırasıyla İstanbul, İzmir (yüzde 1,4), Ankara (yüzde 0,8) ve Bursa (yüzde 0,7) izledi.

– Satılık konut fiyatları en çok artan ilçeler

Emlak fiyatlarında yaşanan yükselişi gösteren endeks verileri, ilçelerdeki satılık konut fiyatlarındaki hareketliliği de ortaya koydu.

Türkiye genelinde son 1 ayda alıcısına en çok kazandıran ilçeler arasında, yüzde 11 ila 13 arasındaki artışlarla Başakşehir, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Sarıyer ve İzmir Foça başı çekti.

İstanbul'da son bir ayda satılık fiyatları yüzde 7'nin üzerinde artan ilçeler arasında Esenler de yer aldı

– Fiyat artışında Ankara'da Çankaya, İzmir'de Foça başı çekti

Ankara'da son bir ayda satılık konut fiyatları en çok artan ilçelerin başında yüzde 2,7 ile Çankaya gelirken, onu yüzde 2,6 ile Gölbaşı, yüzde 2,2 ile Polatlı, yüzde 1,4 ile Sincan, yüzde 0,6 ile Mamak izledi.

İzmir'de ise Foça'da yüzde 12,7, Dikili'de yüzde 9,1, Narlıdere'de yüzde 8,9, Güzelbahçe'de yüzde 7,3, Balçova'da yüzde 4,3 artış yaşandı.

Antalya'da yüzde 9,4'lük artışla Alanya başı çekerken, onu yüzde 4,1 ile Döşemealtı, yüzde 3 ile Muratpaşa, yüzde 2,8 ile Konyaaltı ve Kepez takip etti.

– "Yazlık bölgeler fiyat artışında önde"

Açıklamada verilere ilişkin değerlendirmeleri yer alan Hürriyet Emlak Eş Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, Aydın, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Samsun, Hatay, Antalya, Denizli, İstanbul ve Konya'nın satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatları açısından en değerlenen illerin başında geldiğini bildirdi.

Tandoğan, "Listede yazlık bölgelerin yine önde gelmesi yatırımın seyrinin hangi yönde olduğunu belirliyor. Yazın yaşanabilecek denize yakın ya da doğanın içindeki bölgeler değerlenmeye devam ediyor. Bu seyrin özellikle salgın süreci boyunca devam edeceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

ANKARA (AA) – Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim AŞ, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde üreticilere 2 bin zeytin fidanı dağıttı.

Çelikler Holding'ten yapılan açıklamaya göre, yerli ve yenilenebilir kaynakları enerjiye dönüştürerek milli ekonomiye katkı sağlayan şirket, binlerce fidanı doğayla buluşturmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Çelikler Jeotermal Elektrik Üretim AŞ, Kuyucak ilçesinin Pamukören Mahallesi'nde bölge üreticilerine 2 bin zeytin fidanı dağıttı.

Daha önce de 10 bin zeytin, 5 bin incir fidanı dağıtarak çiftçilere destek sağlayan şirket, bundan sonra da fidan dağıtımını santrallerin bulunduğu bölgelerde çeşitlendirerek devam edecek.

Santral sahalarında ve jeotermal kuyularında ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının sürdüğüne işaret edilen açıklamada, yeşil enerji üretiminin çevreci ve ekonomik şekilde devam edeceğinin altı çizildi.