Çar. Tem 24th, 2019

Aygaz'a mineral yakıtlar ihracatı ödülü

ANKARA (AA) – AŞ, İhracatın Yıldızları Ödülleri kapsamında mineral yakıtlar ihracatı kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği İhracatın Yıldızları Ödülleri kapsamında Aygaz, mineral yakıtlar ihracatı kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

2018 sonunda 2 bin 400'den fazla tüp gaz bayisi ve bin 700'ü aşkın otogaz istasyonuyla hizmet veren Aygaz, gaz aletleri ihracatı da yapıyor.

  • Aygaz ve Shell'e doğal gaz ihracat lisansı
  • ANKARA (AA) – MUHSİN BARIŞ TİRYAKİOĞLU – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) Aygaz ve Shell firmalarına doğal gaz lisansı verildi.
    AA muhabirinin EPDK yetkililerinden aldığı bilgiye göre, son kararla birlikte Türkiye'den yurt dışına gaz ihracatı yapabilecek şirket sayısı 14'e ulaştı.
    Türkiye, doğal gazda bir ticaret merkezi olma hedefine ulaşma yolunda, bir yandan doğal gaz giriş noktalarının

  • Aygaz AŞ Londra’da şube açacak
  • ANKARA (AA) – Aygaz AŞ, Londra’da şube açmaya karar verdiklerini duyurdu.

    Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, kararın sektördeki benzer uygulamaların ve gelişmelerin değerlendirilmesi sonucunda alındığı belirtilerek, "Uluslararası piyasalardaki fırsatları daha yakından takip ederek, yurtdışı piyasalarda üçüncü taraflar ile ticaret hacmimizi arttırmak ithalat, ihracat ve transit operasyonlarımızı desteklemek ve tedarik zincirinden ek değer üretebilmek amaçlarıyla ticaret