Çar. Tem 24th, 2019

Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Heyeti TBMM'de

– TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclis Vekili Azay Guliyev ve beraberindeki heyetle bir araya geldi

TBMM (AA) – TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Cumhuriyeti Milli Meclis Vekili, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Parlamenter Asamblesi Başkan Vekili ve Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarına Devlet Desteği Konseyi Başkanı Azay Guliyev ile beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Görüşme öncesi kısa bir açıklama yapan Bilgiç, Türkiye ile Azerbaycan parlamentosu arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti.

Guliyev ise AK Parti'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'ndeki başarısını ve TBMM Başkanvekilliği'ne seçilen Bilgiç'i tebrik etti.

Bilgiç'in makamındaki görüşme basına kapalı devam etti.

  • AGİT Minsk Grubu eş başkanları Azerbaycan'da

  • – Eş başkanlar, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le görüştü

  • Seçimi 415 uluslararası gözlemci izleyecek
  • ANKARA (AA) – Uluslararası 8 kuruluştan 415 kişi, yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ni izlemek üzere görevlendirildi.
    AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 24 Haziran'daki seçimler için 8 uluslararası kuruluş ve parlamenter oluşumdan toplam 415 gözlemcinin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) akreditasyonu sağlandı.
    Seçimlerin adil, özgür ve şeffaf bir ortamda yürütülüp yürütülmediğini gözlemlemek için Avrupa Güvenlik