Babalar Günü'nde yeni hediye trendi seyahat oldu

İSTANBUL (AA) – Seyahat sitesi Enuygun Babalar Günü'nde seyahat etmeyi özleyen babalar için yeni hediye trendinin seyahat olduğunu bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, salgın nedeniyle birçok konuda tercihler ve trendler değişti.

Salgın insanların sevdiklerine özel günlerde aldığı hediyeleri de etkiledi. Kısıtlama ve kapanmalarla geçen bu dönemde en çok özlenen şeyleri onlara hediye etmek popüler hale geldi.

Bu kapsamda, Babalar Günü'nde seyahat etmeyi özleyen babalar için yeni hediye trendi seyahat oldu.

Babalar Günü'ne sayılı günler kala seyahat etmeyi özleyen babalar için alınabilecek en güzel hediyeyi seyahat sitesi Enuygun.com sunuyor.

Babasına seyahat hediye etmek isteyenler Enuygun Hediye Kart'ı tercih edebiliyor. Enuygun Hediye Kart sayesinde babalar bir yıl içerisinde istedikleri zaman uçak ya da otobüs bileti alırken veya otel rezervasyonu yaparken kullanabiliyor.

Enuygun Hediye Kart'ın kullanımı ise kolay. Hediye Kart sayfasına girerek kart temaları arasından Babalar Günü teması seçiliyor. Sonrasında kullanıcının karşısına seçimine göre birbirinden farklı tasarım alternatifi çıkıyor. Kullanıcının beğenisine göre bunlardan biri seçilip, istenilen mesaj yazılabiliyor ya da önceden hazırlanmış mesajlardan birini tercih edilebiliyor. Karta önceden tanımlanmış 100 TL, 150 TL, 200 TL, 500 TL ya da 1000 TL yükleme yapılabileceği gibi kullanıcının kendi belirlediği bir miktarı da yüklenebiliyor.

Ödeme işleminden sonra Enuygun Hediye Kart, babanıza 24 haneli bir kod olarak e-posta ile gönderiliyor. Enuygun.com üye hesabındaki ENCüzdan sekmesinde bulunan "Hediye Kartı Aktar" butonuna tıkladıktan sonra, bu kodu kullanarak hediye tutarını ENCoin olarak hesabına tanımlanabiliyor. Enuygun Hediye Kart ile hesaba aktarılan tutar, ENCoin olarak uçak ve otobüs bileti satın alma işlemlerinde ve otel rezervasyonlarında kullanılabiliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – MediaMarkt, Babalar Günü döneminde en çok akıllı telefon, erkek bakım setleri ve kulaklık satışı gerçekleştirdi.

MediaMarkt'tan yapılan açıklamaya göre, Babalar Günü öncesinde tıraş makinelerinden TV'lere, akıllı saatlerden bilgisayar aksesuarlarına ve akıllı telefonlara kadar pek çok kategoride indirim başlatan şirket, babalara en çok hangi hediyelerin alındığını paylaştı.

Buna göre, bu yıl babalara yine en fazla akıllı telefon alınırken, hediye sıralamasında yüz, saç ve vücut bakım setleriyle kulaklıklar en fazla tercih edilen diğer hediye alternatifleri oldu.

Babalar Günü için alışveriş yapanların yüzde 55'i erkek olarak kayda geçerken, en fazla harcama yapanlar ise 25 ila 34 ve 35 ila 44 yaş aralığındakiler olarak gerçekleşti. Bu yaş grubunu 18 ila 24 ve 45 ila 54 yaş aralığı izledi.

MediaMarkt, Babalar Günü kampanyası çerçevesinde 15 bin adede yakın kargo gönderimi yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MediaMarkt Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Yenal Gökyıldırım, şunları kaydetti:

"Babalar Günü sepet ortalaması mağazalarda 1.334 TL, mediamarkt.comtr'de ise 2 bin 408 TL oldu. Geçen yılın aynı kampanya dönemine oranla hem mağaza ziyaretlerimizin hem de mediamarkt.com.tr'nin trafiğinin arttığını görüyoruz. Yine bu iki dönem karşılaştırıldığında ciroda ise yüzde 25,3'lük bir yükselme elde ettik. Yapılan alışverişler doğrultusunda 14 bin 541 adet kargo gönderdik. Bu dönemde en çok satılan hizmet de TV, tablet ve bilgisayarlar için kullanılan ekran koruyucular oldu."

ANKARA (AA) – PTT AŞ, Babalar Günü dolayısıyla hazırladığı özel gün zarfını tedavüle sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, özel gün zarfı 5,5 lira bedelle PTT iş yerlerinden, www.filateli.gov.tr adresinden ve filateli cep uygulamasından edinilebiliyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için bazı tedbirler uygulanıyor.

Bu kapsamda özel gün zarfı, 6 ay içinde www.filateli.gov.tr internet adresinden satın alınması halinde talep eden müşterilere posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerin hazırlanan filatelik ürünler için özel tarih damgası ve posta damgası tatbik talepleri, 3 ay içinde PTT AŞ'ye iletildiği takdirde karşılanacak.​​​​​​​