Çar. Haz 26th, 2019

Bahreyn Kralı, Pompeo ile bölgesel gelişmeleri görüştü

MANAMA (AA) – Kralı Hamed bin İsa Al Halife, ülkesini ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile bölgesel ve uluslararası gelişmeleri görüştü.

Bahreyn resmi ajansı BNA'da yer alan habere göre, Kral Hamed bin İsa, bölgede 9 ülkeyi kapsayan Orta Doğu turu kapsamında Bahreyn'e gelen ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'yu başkent Manama'daki Kudeybiye Sarayı'nda karşıladı.

Bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı görüşmede Kral, ABD'nin uluslararası alandaki katkılarından övgüyle bahsetti.

Ayrıca taraflar arasında özellikle siyasi, ekonomik alanlarda ve savunma alanında işbirliğini geliştirme yolunda bu tür ziyaretlerin önemli olduğunu belirten Kral Hamed, ülkesinin iki halk için fayda sağlayan ABD ile ilişkilerin tesisine önem verdiğini aktardı.

Pompeo ise Bahreyn'in istikrarını muhafaza etmek, daima gelişme ve ilerleme kaydetmek için doğru bir yol izlediğini söyledi.

Göreve başladığı tarihten bu yana ikinci kez Orta Doğu turuna çıkan Pompeo'nun Ürdün, Irak, Mısır ve Bahreyn'den sonra Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Umman ve Kuveyt'i ziyaret etmesi bekleniyor.

 • Bahreyn Kralı ABD'li komutan ile Körfez'deki gelişmeleri görüştü
 • MANAMA (AA) – Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, ABD Donanması 5. Filosu Komutanı James Malloy'la Körfez'deki gelişmeleri görüştü.
  Bahreyn resmi haber ajansı BNA'da yer alan habere göre, Bahreyn Kralı Al Halife, ABD Donanması 5. Filosu Komutanı Malloy'la bir araya geldi.
  ABD'nin Manama Büyükelçisinin de katıldığı görüşmede, uluslararası ve bölgesel gelişmelerin yanı sıra Körfez'deki

 • Kral Selman Bahreyn Kralı ile “iş birliğini güçlendirmeyi” görüştü
 • MANAMA (AA) – Bahreyn'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Suudi Arabistan Kralı Selman bin Adulaziz, başkent Manama'da Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ile iki ülke arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi görüştü.
  Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Kral Selman Manama'da Bahreyn Kralı Al Halife ile bir araya geldi.
  Görüşmede iki ülke arasındaki sağlam kardeşlik ilişkileri,