Çar. Ağu 21st, 2019

Bakan Bak'tan milli güreşçilere tebrik

İSTANBUL (AA) – Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 2 altın, 3 bronz madalya kazanan kadın güreşçileri kutladı.

Bakan Bak, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcularımız Yasemin Adar ve Elif Jale Yeşilırmak ile bronz madalya kazanan sporcularımız Evin Demirhan, Bediha Gün ve Buse Tosun'u kutluyorum. Kadın güreşçilerimiz kazandıkları başarılar ile bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Madalya kazanan güreşçilerimize spor yaşamlarında başarılar diliyorum ve bu başarıda emeği geçen antrenörlerimiz ile sporcularımızın ailelerini de kutluyorum."

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından organize edilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nın dördüncü gününde milli kadın güreşçiler, 2 altın 3 bronz madalya kazandı.

Şampiyonda 76 kiloda Yasemin Adar ve 59 kiloda Elif Jale Yeşilırmak altın madalya kazanırken, 50 kiloda Evin Demirhan, 55 kiloda Bediha Gün ve 68 kiloda Buse Tosun bronz madalya elde etti.

  • Milli güreşçiler Abdullah Toprak ve Hamza Bakır finalde
  • İSTANBUL (AA) – İspanya'nın Pontevedra kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçiler Abdullah Toprak ve Hamza Bakır, finale yükseldi.
    Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 63 kiloda Abdullah Toprak yarı finalde Ermeni rakibi Hracya Poghosyan'ı 4-3 yenerek finale yükseldi.
    Abdullah, daha önceki turlarda Belaruslu Aleksandr Pechurenka ve Polonyalı Filip Karol Petronanczk'ı sayı tuşuyla 8-0 yenmişti.