Sal. Tem 16th, 2019

Bakan Kasapoğlu'ndan milli badmintonculara tebrik

ANKARA (AA) – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Gençler Şampiyonası'nda çift kadınlarda altın madalya kazanan Bengisu Erçetin ile Nazlıcan İnci'yi tebrik etti.

Kasapoğlu, yayımladığı kutlama mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenen Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek bizleri gururlandıran Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci'yi gönülden tebrik ederim. Badminton branşında elde edilen Avrupa gençler şampiyonluğu, bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı. Milli sporcularımızın gelecek organizasyonlarda da altın madalyalar kazanacağına inanıyorum. Şampiyonada zirvede yer alarak İstiklal Marşı'mızı okutan milli sporcularımızı kutluyor ve başarıda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum."

 • Badmintonda milli başarı
 • ANKARA (AA) – Milli sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, Avrupa Gençler Badminton Sıralama Turnuvası'nda çift kızlar kategorisinde altın madalya kazandı.
  Türkiye Badminton Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan'ın ev sahipliğinde 9-12 Ağustos tarihlerinde düzenlenen turnuvada kızlar kategorisinde 22 ülkeden 32 çift mücadele etti.
  Milli takım sporcuları Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, sırasıyla İrlandalı Rachel Woods-Rebecca

 • Badminton: 28. İran Fajr International Challenge Turnuvası
 • ANKARA (AA) – İran’ın başkenti Tahran'da yapılan 28. İran Fajr International Challenge Badminton Turnuvası sona erdi.
  Türkiye Badminton Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 2018 yılı Gençler Avrupa Şampiyonu milli takım sporcuları Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci, çift kadınlar kategorisinde 2. olarak gümüş madalya kazandı.
  Milli sporcu Özge Bayrak, turnuvanın 3. gününde bronz madalya elde etmişti.
  Açıklamada görüşlerine yer verilen