Cum. Oca 24th, 2020

Bakan Mustafa Varank, EBRD Başkanı Suma Chakrabarti'yi kabul etti

ANKARA (AA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ile bir araya geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığındaki görüşmede, Türkiye ve EBRD arasında, önümüzdeki dönemde, sanayi politikaları ve inovasyon alanlarındaki iş birliği olanakları gündeme geldi.

Bankanın Türkiye'deki operasyonları ve gelecek dönem stratejileri hakkında bilgilendirmenin yapıldığı görüşmede, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi başta olmak üzere Bakanlığın teknoloji ve inovasyon altyapısını geliştirmeye yönelik çalışmalarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Mehmet Fatih Kacır ile Çetin Ali Dönmez, EBRD Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, EBRD Türkiye Başkan Vekili ve Ankara Ofisi Başkanı Barış Dinçer, EBRD Türkiye Başkan Vekili Hande Islak ile EBRD Ekonomisti Lorenzo Ciari de hazır bulundu.

Görüşme, fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) Açılış Töreni

📡 #CanlıYayın

#MilliTeknolojiHamlesi 🇹🇷

https://www.pscp.tv/w/cPl9vjQyMDI1MTZ8MXZPeHdhZFFhV1JHQu9_7cwZvMrL6MhVlgeLE_BWbYRzh1xzg0CtXjgTQc1M

Turizm bölgelerinde hayvanların çektiği eziyetle gündeme gelen atlı faytonların yerine elektrikli faytonların kullanılmasını önemsiyoruz.

Bu alanda farkındalık oluşturmak için, Türk girişimi #fayoto’nun geliştirdiği yerli elektrikli faytonu test ettik.