Çar. Haz 26th, 2019

Bakan Soylu'nun kabulü – 12.11.2018

– İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran Hudut Birlikleri Komutanı Tuğgeneral Ghasem Rezaıe ve beraberindeki heyeti kabul etti

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı , İran Hudut Birlikleri Komutanı Tuğgeneral Ghasem Rezaıe ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Soylu'nun makamında gerçekleşen kabule, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik ve bazı güvenlik birimlerinin yetkilileri de katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye ziyareti sırasında kardeşinin vefat haberini alan Tuğgeneral Rezaıe'ye başsağlığı diledi.

İki dost ülkenin ve milletin güçlü olmasının bölgeyi huzurlu kılacağını belirten Soylu, iki ülke arasındaki iş birliğinin yaşanan bölgesel sorunların aşılmasına da katkı sağlayacağını söyledi.

Bakan Soylu'ya kabulü ve başsağlığı dilekleri için teşekkür eden Tuğgeneral Rezaıe ise İran ve Türkiye'nin yapılan görüşmeler sonucunda son 6 ayda özellikle sınır güvenliği konusunda ilişkilerini arttırdığını anlattı.

Tuğgeneral Rezaıe, ziyaretlerin iki ülkenin sınırları konusundaki iletişimi artırdığını, bunun daha iyi noktalara geleceğine inandıklarını kaydetti.

  • Bakan Soylu'nun kabulü 20.11.2018

  • – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ile bir araya geldi

  • Bakan Soylu'nun kabulü – 19.10.2018
  • ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Havacılık Dairesi Başkanlığı, bir taraftan trafiğin düzeni, uyumu, sağlıklı bir şekilde yürümesi, aynı zamanda kazaların azaltılması için çaba sarfederken, diğer taraftan da özellikle insansız hava araçlarında ortaya koymuş olduğu maharetle birlikte de teröriste göz açtırmamaktadır." dedi.
    Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın 37'nci Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla Daire