Çar. Haz 26th, 2019

Bakan Soylu'nun kabulü – 19.10.2018

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı , "Havacılık Dairesi Başkanlığı, bir taraftan trafiğin düzeni, uyumu, sağlıklı bir şekilde yürümesi, aynı zamanda kazaların azaltılması için çaba sarfederken, diğer taraftan da özellikle insansız hava araçlarında ortaya koymuş olduğu maharetle birlikte de teröriste göz açtırmamaktadır." dedi.

Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın 37'nci Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla Daire Başkanı Uygar Elmastaş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın çok ciddi bir kapasiteyle hem Emniyet Genel Müdürlüğü'ne hem de Türkiye'de huzurun, güvenin, kamu düzenin ve terörle mücadelenin ortaya konulmasında büyük bir fedakarlık gerçekleştirdiğini belirten Soylu, Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın helikopter filosunun, insansız hava araçlarının, insanlı keşif uçaklarının ve "drone"larının, polis, sahil güvenlik, jandarma ve Türk Silahlı Kuvvetlerine büyük katkı sunduğunu ifade etti.

Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın her geçen gün kabiliyetini ve kapasitesini yükselttiğini anlatan Soylu, şunları kaydetti:

"Havacılık Dairesi Başkanlığı, bir taraftan trafiğin düzeni, uyumu, sağlıklı bir şekilde yürümesi, aynı zamanda kazaların azaltılması için çaba sarfederken, diğer taraftan da özellikle insansız hava araçlarında ortaya koymuş olduğu maharetle birlikte de teröriste göz açtırmamaktadır. Bu kadar farklı disiplinlerde bu kadar farklı başarıyı elde eden Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın çalışanlarını, geldiği noktayı ve bundan sonra atacağı adımları da göz önünde bulunduruyoruz. "

Konuşmaların ardından Soylu, kendisine hediye edilen pilot ceketini giydi.