Balıkesir'de 28 çalıntı motosiklet ele geçirildi

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'in Edremit ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda 28 çalıntı motosiklet ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Altınoluk Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Altınoluk Mahallesi'ndeki bir sitenin bahçesinde çok sayıda plakasız motosiklet olduğu yönünde ihbar aldı.

Harekete geçen ekipler, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve trafik ekiplerinin katılımıyla söz konusu adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda çalıntı 28 motosiklet ele geçirildi. Ekiplerin yaptığı kontrollerde bazı motosikletlerin motor ve şase numaralarının silindiği tespit edildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheliler E.A, T.K, G.S, A.D. ve M.O. sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Bu arada motosikletlerden 19'unun sahiplerine teslim edildiği, diğerleriyle ilgili işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, HOG Ankara Chapter tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen sürüş etkinliğine, Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen yaklaşık 400 Harley Davidson tutkunu motorcu katıldı.

Motorlarının arkasına gazileri, gazi ve şehit yakınlarını alarak kısa bir Başkent turu yapan motorcular, turun ardından Anıtkabir’e giderek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

Büyükşehir Belediyesi Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinatörü Ömer Faruk Sanal, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bu 13. organizasyon ve biz ilk defa destek veriyoruz. Bu etkinlik için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla imkanlarımızı seferber ettik. Gazilerimize ne yapsak, hakları ödenmez. Onlara minnettarız. Bu tür organizasyonlara desteğimiz devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, HOG Ankara Chapter tarafından gazilere destek amacıyla düzenledikleri 13. Gaziler Sürüşü’nün startını verdi.

Koç, “Gazilik kurumuna duydukları saygının gereği Türkiye’nin dört bir tarafından akın akın Ankara’ya gelen Harley Davidson tutkunlarına bu anlamlı çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Savaş Zafer Şahin ise bu tür birliktelikleri daha görünür hale getirmek için katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade etti.

HOG Ankara Chapter Grubu Koordinatörü Alper Ok da tek amaçlarının gaziler için farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti.

Etkinliğe katılan Gazi İzzet Ertunç, bu organizasyona 12 yıl önce 5 motorla başladıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bugün 400 motorla devam ediyoruz. Buraya Kıbrıs’tan, İstanbul’dan, İzmir’den gelen arkadaşlarımız var. Onlarla beraber olmak bizim için gerçekten çok güzel. 19 Eylül Gaziler Günü’nden bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki Gaziler Günü sürüş etkinliğimizde de hep beraber olmayı diliyoruz.”

Etkinliğe, Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürü Sedat Coşar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Mehmet Güngör, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Süleyman Basa, Cevriye Kaya ile şehit yakınları, gaziler ve motorcular katıldı.

İSTANBUL (AA) – Sur Yapı Marka AVM, 3 adet Vespa Primavera hediyeli çekiliş kampanyası başlattı.

Sur Yapı'dan yapılan açıklamaya göre, toplamda 150 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçilerin katılmaya hak kazanacağı kampanya, yarın başlayacak ve 9 Ekim'de sona erecek.

Üç talihlinin 50 E5 2021 model Vespa Primavera'nın sahibi olacağı kampanyanın kazananları 16 Ekim'de Sur Yapı Marka AVM'de noter huzurunda gerçekleşecek çekilişle belirlenecek.

Kampanya süresince ziyaretçiler ister alışveriş sonrası kampanya standında faturalarını ibraz ederek, isterse AVM'nin internet adresinden başvuruda bulunabilecek.