Balıkesir'de “vefa ekibi” 80 yaşındaki kadının sobasının kovasını değiştirdi

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'in Edremit ilçesinde polis ve bekçi ekipleri, yalnız yaşayan 80 yaşındaki Nevin Aldemir'in evindeki sobanın kovasını değiştirmesine yardımcı oldu.

Alınan bilgiye göre, Gazicelal Mahallesi'ndeki sobalı evde yalnız yaşayan ve romatizma nedeniyle ağır yük kaldıramayan Aldemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yakınları yardıma gelemediği için Vefa Sosyal Destek Grubu'ndan destek talep etti.

Aldemir'in evine gelen polis ve bekçi ekipleri, evdeki soba kovasının külünü döküp yenisiyle değiştirdi.

Aldemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Allah devletimizden razı olsun, hemen gelip yardımcı oldular. Ben devletin hizmetlerinden çok memnunum. Çok teşekkür ederim." dedi.

Bitlis Sehi Ormanları bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün hava destekli operasyonuyla 3 terörist etkisiz hale getirildi.

MSB: "Irak'ın kuzeyi Zap ve Haftanin bölgelerinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi."

Kovid-19 salgınında iyileşenlerin sayısı dünya genelinde 2,7 milyonu geçti.

Bakan Koca: "Toplam test sayımız 2 milyonu geçti. Düne göre günlük test sayımız 3 bin arttı. Yeni vaka sayımız 1000'in altında."

Son 24 saatte 1021 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 126 bin 984 oldu.