Pts. Oca 27th, 2020

Barış Pınarı bölgesinde EYP imhası sürüyor

ANKARA (AA) – Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı bölgesinde tespit edilen el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneğinin başarılı şekilde imha edildiğini bildirdi.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Barış Pınarı bölgesinde arama tarama faaliyetlerinin sürdürdüğü belirtildi.

Faaliyetler esnasında tespit edilen EYP düzeneğinin kahraman Mehmetçik tarafından imha edildiği kaydedildi.

NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2'de bulunan TCG ORUÇREİS fırkateyni ve İtalyan ITS CARABINIERE fırkateyni ile Akdeniz Kalkanı Harekâtına iştirak eden TCG BURGAZADA Korveti ve TCG MIZRAK Hücumbotu arasında Doğu Akdeniz’de “Geçiş Eğitimleri” icra edildi.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2712020-73364

NATO’nun Deniz Muhafızı Harekâtı’na destek sağlayan Türk Deniz Görev Kuvveti unsurlarından TCG GEDİZ fırkateynimiz ile Alman fırkateyni FGS MACLENBURG VORPOMMERN; TCG GÖKOVA fırkateynimiz ile Fransız gemisi FS DIXMUDE arasında Orta Akdeniz’de Geçiş Eğitimleri icra edildi.

Terör örgütü PKK/YPG, tıpkı DEAŞ terör örgütünün yaptığı gibi bombalı araç saldırılarıyla sivilleri hedef almaya devam ediyor. Acımasız terör örgütü Azez’de patlattığı bombalı araçla 7 masum sivili daha katlederken 20’den fazla sivili de yaraladı.