Barış Pınarı Harekatı bölgesinde koronavirüs tedbirleri

ŞANLIURFA (AA) – Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görülmediği bildirildi.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde alınan koronavirüs tedbirleri sürüyor.

Türkiye'de alınan tüm önlemlerin uygulandığı bölgedeki hastaneler, sağlık ocakları ve kamu kurumlarına giriş çıkışlarda sağlık kontrolleri yapılıyor.

Lokantalar, kahvehaneler ve halkın toplu bulunduğu iş yerlerinin faaliyetlerinin durdurulduğu ilçelerde güvenlik güçleri, halka zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları, çıkanların ise mutlaka maske takmaları uyarısında bulunuyor.

Yapılan çalışmalar sayesinde her iki ilçede bugüne kadar koronavirüs vakasının görülmediği kaydedildi.

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1203 artarak 104 bin 582'ye yükseldi.

İçişleri Bakanlığı: "Siirt’te etkisiz hale getirilen teröristlerden ikisinin, gri kategoride aranan Nahide Timur ve Dilan İlhan olduğu tespit edildi."

İçişleri Bakanı Soylu: "Herekol Dağı'nda biri sözde Herekol sorumlusu 5 terörist etkisiz hale getirildi. En önemlisi de sözde Herekol karargahı çöktü"

İran'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 57 kişi daha hayatını kaybetti, toplam can kaybı 7 bin 734'e yükseldi.

Bakan Karaismailoğlu: "İlk uçuşlar İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacak, diğer havalimanları uçuşlara kademeli açılacak."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran itibarıyla hava yolunda iç hat uçuşlarının başlayacağını açıkladı.

  • Yıldız Holding'e ait eser, sağlık çalışanları yararına müzayedede satıldı - İSTANBUL (AA) - Yıldız Holding'in sanat koleksiyonunda yer alan sanatçı Ekrem Yalçındağ'da ait "Konstrastlar" adlı eser, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele eden sağlık çalışanları yararına düzenlenen online müzayedede alıcısını buldu. Holdingden yapılan açıklamaya göre, Artam Antik AŞ tarafından gelirinin tamamı İstanbul Tıp Fakültesi Vakfı'na bağışlanmak üzere online müzayede düzenlendi. Yıldız Holding'in sanat koleksiyonunda yer alan, sanatçı Ekrem Yalçındağ'a ait "Kontrastlar" adlı eser online müzayedede 44 bin liraya alıcı buldu.Öte yandan Yıldız Holding, salgının en yoğun yaşandığı dönemde, resmi yardım kuruluşları aracılığıyla Türkiye genelindeki hastanelere gıda destek paketleri de gönderdi.Yıldız Holding, salgın sürecinin başında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'nde kullanılmak üzere;… Daha fazlasını oku »Yıldız Holding'e ait eser, sağlık çalışanları yararına müzayedede satıldı
  • ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 104 bin 582'ye yükseldi - NEW YORK (AA) - ABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1203 artarak 104 bin 582'ye çıktı.ABD, Kovid-19 salgınının merkez üssü ve en çok can kaybının yaşandığı ülke olmaya devam ediyor.Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği Worldometer internet sitesine göre, ABD'de virüs bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 25 bin 305 artarak 1 milyon 795 bin 665'e ulaştı.Ülkede son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1203 artarak 104 bin 582'ye çıktı.ABD'yi 468 bin 338 vakayla Brezilya, 396 bin 575 vakayla Rusya ve 285 bin 644 vakayla İspanya izliyor.- Salgının merkezi… Daha fazlasını oku »ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 104 bin 582'ye yükseldi
Benzer Haber:  ABD'nin perakende devlerinden J.Crew konkordato başvurusu yaptı
Etiketler: