Paz. Oca 26th, 2020

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerce açılan tüneller kapatılıyor

ANKARA (AA) – Milli Savunma Bakanlığınca, Barış Pınarı Harekatı'nın yapıldığı bölgede terör örgütlerince açılan tünellerin tespiti ve kapatılmasına ilişkin video paylaşıldı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerce Barış Pınarı Harekatı bölgesinde açılan ve halkın yaşamını olumsuz etkileyen tünelleri tespit ve kapatma faaliyetlerinin ilk günden itibaren aralıksız devam ettiği belirtildi.

Yeraltı tünellerini birbirine bağlayan beton geçitler, teröre mesken edilmiş okul binalarının altına inşa edilmiş tüneller, Türkiye sınırını gözetlemek için yapılan tüneller ve Türk askeri tarafından tünellerin keşfedilmesi ve kapatılmasına ilişkin görüntülerin yer aldığı videonun sonunda, "Barış Pınarı Harekatı bölgesinde YPG/PKK terör örgütünün şer yuvaları bir bir kapatılıyor." mesajı verildi.

Elazığ merkezli deprem sonrası Malatya’da görev yapan Mehmetçiklerimiz AFAD’a ait çadır ve battaniyelerden oluşan 8 TIR malzemenin taşınma faaliyetlerine destek verdi. Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla asil milletimizin yanındadır.. #DevletMilletininYanında

Bakan Akar, beraberinde Gnkur. Bşk. Org. Güler ve K.K.K. Org. Dündar ile incelemelerde bulunmak üzere önce Hatay'a sonra da Elazığ'a geçerek Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın bölgedeki incelemelerine katıldı.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2512020-44624

Malatya Valiliği’nin talebi üzerine Doğanyol ve Kale ilçelerinde görevlendirilen Mehmetçiklerimiz; yaraların bir an önce sarılması için devletimizin kurum ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde, vatandaşlarımızla el ele vererek çadır kurma faaliyetlerine destek sağlıyor.