Başkentte 26 ton “10 numara yağ” ele geçirildi

ANKARA (AA) – Ankara'da, halk arasında "10 numara yağ" olarak da bilinen 26 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gölbaşı ilçesi Konya yolu üzerinde bir kamyonu şüphelenerek durdurdu.

Kamyonun tankerinde yapılan aramada, atık yağlardan elde edilen ve geri dönüşüm tesislerinde işlemlerden geçirilerek kamyon veya tır gibi araçlarda yakıt yerine kullanılabilen, halk arasında da "10 numara yağ" diye tabir edilen 26 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Kamyonun şoförü sağlık kontrolünün ardından gözaltına alındı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde "10 numara yağ" olarak da bilinen 12 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Kahramankazan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Saray Mahallesi'nde akaryakıt kaçakçılığını önlemeye yönelik çalışma sırasında iki kamyonu durdurdu.

Kamyonlarda yapılan incelemede 12 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Araçlardaki A.A. ve R.A. gözaltına alındı.

İZMİR (AA) – İzmir'in Bornova ilçesindeki bir depoda 110 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi, 1 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, Bornova ilçesindeki bir iş yerinin deposunda kaçak akaryakıt bulundurulduğu bilgisine ulaştı.

İş yerinde yapılan aramada, 110 ton kaçak akaryakıt ile 260 kilogram akaryakıt renk açma ham maddesi ve elektrikli akaryakıt aktarım düzeneği ele geçirildi.

Depodaki 1 şüpheli gözaltına alındı.