Başkentte geleneksel Venezuela müziği etkinliği yapıldı

ANKARA (AA) – Latin Amerika ve Karayipler'deki yaşam ile Venezuela müziğini tanıtmak için etkinlik düzenlendi.

Venezuela'nın Ankara Büyükelçiliği ve Ankara Yükselen Koleji iş birliğiyle, Yükselen Koleji Konferans Salonu'ndaki etkinlik, Venezuela kültürünün tanıtıldığı video gösterimiyle başladı.

Venezuela'nın Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, burada yaptığı konuşmada, Yükselen Eğitim Kurumuna katkılarından dolayı teşekkür ederek, burada bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Bracho Reyes, Türkiye ve Venezuela arasındaki dostluk ilişkilerini daha da geliştirmek istediklerini vurgulayarak, Venezuela kültürünün önemli değerleri olan oyuncak ve müzik kültürünü paylaşmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Venezuellalı oyuncak ustası Mario Calderon da kendisine gösterilen misafirperverlik nedeniyle teşekkür etti.

Yükselen Koleji yetkililerince Büyükelçi Bracho Reyes ve Calderon'a plaket ve ödül takdim edildi.

Etkinlik, Venezuelalı müzisyenler Ernesto Briceno, Roberto Castillo ve Gonzalo Grau'nun "Karakas Tys Jazz Trio" adlı Latin Caz Grubu'nun konseriyle son buldu.

Konsere, başkentteki diplomatik misyon temsilcileriyle çok sayıda davetli katıldı.

Benzer Haber:  İran'ın gönderdiği petrol tankerlerinden ikincisi Venezuela kara sularına ulaştı

Bakan Koca: "Birkaç ay öncesinin normal düşüncesine, saat 24.00'te sokağa çıkma kısıtının kaldırılmasıyla kapılmak, isabetli bir düşünce değildir."

Sağlık Bakanı Koca: "İkinci dalga olasılığına karşı gücümüz, uygulayacağımız tedbirlerdir."

Koca: "Koronavirüsle mücadelenin ikinci dönemindeyiz. Riskin devam ettiği dönemdeyiz. Bu dönemin hayat tarzı kontrollü sosyal hayattır."

Bakan Koca: "Bu noktadan sonra salgın gücünü rehavetten alacaktır. Yapmamız gereken, giderek normale yaklaşacak süreci elbirliğiyle sürdürmektir."

Bakan Koca: Kısa bir zaman içinde bu yaş gruplarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacak. Gündemde olan birçok seçenek var.

Sağlık Bakanı Koca: Dün gece itibarıyla sokağa çıkma kısıtı kalktı. Bu uygulama şu an için 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizi içeremiyor.

Video Haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile telekonferans yöntemiyle görüştü
Etiketler: