Pts. Oca 20th, 2020

Batman'da “Kapan-4 Mava Operasyonu” başlatıldı

– Mava barınma alanında bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlatılan operasyona, 795 jandarma, polis ve güvenlik korucusu katılıyor

ANKARA (AA) – İçişleri Bakanlığınca, Batman'da 795 jandarma, polis ve güvenlik korucusunun katılımıyla "Kapan-4 Mava Operasyonu" başlatıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yurt içinde terörle mücadeleye yönelik olarak geçen hafta başlatılan Kapan operasyonları, zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda, Batman'da Mava barınma alanında bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla "Kapan-4 Mava Operasyonu" başlatıldı.

Diyarbakır Jandarma Bölge ve Batman İl Jandarma komutanlarının bizzat sevk ve idare ettiği operasyona, 795 jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucusu katılıyor.

Kayseri’den kalkan ve Somali’deki alçak terör saldırısında yaralanan Türk vatandaşlarımız ile Somalili kardeşlerimizi ülkemize getirmek için Mogadişu’ya gidecek olan Hava Kuvvetlerimize ait bir uçak Etimesgut/Ankara’ya indi. Müteakiben uçağımız Mogadişu’ya uçacak.

Bakan Akar, Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İdlib ve Libya başta olmak üzere iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunuldu.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2012020-30868

Aid and assistance is continuing in the Peace Spring region, and children's faces are smiling. Clothes were distributed to children between the ages of 2-10 in Tel Abyad.