Batman'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 18 kişi tutuklandı

BATMAN (AA) – Batman'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 18 zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince Van'dan getirdikleri sentetik uyuşturucuyu torbacılık yöntemi ile satanlara yönelik operasyonda gözaltına alınan 19 zanlının emniyetteki işlemleri sona erdi.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 18'i tutuklandı, bir kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Narkotik Şube Müdürlüğünce ekiplerince 7 Ocak'ta uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 50 şüpheli gözaltına alınmış, emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 31 şüpheliden 5'i tutuklanmıştı.

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 75 artarak 8 bin 209'a yükseldi.

Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattı.

Bakan Akar "Ege ve Akdeniz'deki sorunlarımızı uluslararası hukuka uygun şekilde çözmek istiyoruz. Bunun için bize düşen neyse yapmaya devam edeceğiz"

Akar: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hak, alaka ve menfaatlerini korumak ve kollamakta da son derece azimli, kararlıyız ve buna da muktediriz."

Akar: "Yeni celplerle gelecek yaklaşık 100 bin gencimize test yaptık. Terhisler sıkıntısız tamamlandı, celpler için de hassasiyet gösteriyoruz"

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1026, Meksika'da 625 kişi öldü.