Pts. Tem 22nd, 2019

Baz istasyonundan akü çalanlar tutuklandı

– Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir GSM şirketine ait baz istasyonundan akü çaldığı iddia edilen 3 kişi tutuklandı

TEKİRDAĞ (AA) – 'ın Süleymanpaşa ilçesinde, bir GSM şirketine ait baz istasyonundan akü çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karacakılavuz Mahallesi'nde bir firmanın baz istasyonundan akü çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, olayında 34 RT 1417 plakalı aracın kullanıldığını tespit etti.

Aracın sahibi İ.G. düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin jandarmadaki ifadesinde, olayı G.Z ve E.A. ile gerçekleştirdiklerini, aküleri de 2 bin 700 liraya sattıklarını söylediği öğrenildi.

İ.G. ile ifadesi doğrultusunda gözaltına alınan diğer 2 şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 • Akü hırsızlığı şüphelileri tutuklandı
 • TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, bir otomobilin aküsünü çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.
  Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri 100. Yıl Mahallesi'nde bir otomobilin aküsünün çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.
  Olay yerine giden polis ekipleri, şüpheliler S.T. ve F.A'yı suçüstü yakaladı.
  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 • Tekirdağ'da “hırsızlık” suçundan 3 kişi tutuklandı
 • TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir firmadan elektronik hırsızlığı ile ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.
  Alınan bilgiye göre, Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde bulunan Murat Danacı'ya ait firmadan gerçekleşen hırsızlık olayının ardından Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri geniş çaplı çalışma başlattı.
  İş yeri ve çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini izleyen polis ekipleri,