Begüm Arş Türk, Logo Grup Pazarlama Başkanı oldu

İSTANBUL (AA) – Logo Yazılım Türkiye Pazarlama ve Sadakat Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Begüm Arş Türk, Logo Grup bünyesinde oluşturulan Logo Grup Pazarlama Başkanı rolüne atandı.

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, Logo Grup, bütünsel stratejinin oluşturulması ve bütünleşik uzmanlık biriminin kurulması hedefiyle pazarlama, kurumsal iletişim ve müşteri deneyimi faaliyetlerini tek çatı altında birleştirdi.

Logo, orta ve uzun vadeli global stratejileri kapsamında müşterilere ve tüm ekosisteme daha fazla değer yaratılması, marka değerinin yükseltilmesi, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi ve ürün geliştirme süreçlerinde müşteri ve pazar ihtiyaçlarının daha iyi öngörülmesi amacıyla Logo Grup Pazarlama Başkanı rolü oluşturdu.

1 Aralık 2020 itibarıyla oluşturulan Logo Grup Pazarlama Başkanı rolüne atanan Begüm Arş Türk, Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Türk, aynı üniversitede yüksek lisansını MBA alanında tamamladı.

Çalışma hayatına 2003'te başlayan Türk, 2004 yılında Zorlu Moskova, Rusya operasyonlarında pazarlama müdürü olarak görev aldı. Türk, 2007-2015 döneminde Turkcell'de bireysel satış, ticari pazarlama, perakende geliştirme ve ürün planlanma gibi çeşitli alanlarda çalışmasının ardından ticari pazarlama müdürü olarak görev yaptı.

Logo Yazılım'a 2016 yılında pazarlama müdürü olarak katılan Türk, 2019'da Logo Yazılım Türkiye Pazarlama ve Sadakat Yönetimi Direktörü olarak atandı.

Logo'da bugüne kadar pazarlama ürün yönetimi süreçlerinin yapılandırılması, çözümlerin "go-to-market" süreçlerinin uçtan uca yönetimi, müşteri odaklı, stratejik pazarlama planlarının oluşturulması ve hayata geçirilmesinin liderliğini üstlenen Türk, bu görevleriyle birlikte müşteri segmentasyonu yapılanmasının ürün odaklı modelden gelir ve değer odaklı modele dönüştürülmesine, rekabet ve karlılık odaklı fiyatlandırma stratejilerinin uygulanmasına, müşterilerin ve iş ortaklarının sesini dinleyen pazar ve saha araştırmalarının yürütülmesine ve Logo ekosistemi ile bağları kuvvetlendirecek gelişim projelerine liderlik etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Logo Yazılım, geleneksel insan kaynakları (İK) süreçleri yerine modern ve dinamik süreçleri hayata geçiren, işletmelerin, değişen insan kaynakları trendlerine hızlı ve kolay şekilde uyum sağlamalarına olanak sağlayan iki yeni İK çözümünü kullanıcılara sunuyor.

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, bulut tabanlı olarak geliştirilen, "Bordro Yönetimi" ve "Yetenek Yönetimi"; insan ve yetenek odaklı yaklaşımları ile insan kaynakları birimlerinin yardımcısı olacak.

Her ay tekrarlı olarak çok zaman alan bordro işlemlerini daha kolay ve hızlı gerçekleştirmeyi sağlayan Bordro Yönetimi Servisi; sadece bordro ve ücret hesaplama süreçlerini değil, aynı zamanda temel insan kaynakları süreçleri olan özlük yönetimi, işletmeye özel organizasyon yönetimi, izin yönetimi, yasal kurum entegrasyonları, esnek raporlama, kolay veri aktarımı gibi özellikleriyle tüm temel İK süreçlerini bir bütün halinde, tamamen dijital şekilde yönetiyor. Ayrıca, bordro süreçlerine ilişkin tüm yasal değişikliklere çok hızlı uyum sağlıyor, Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Gelir İdaresi Başkanlığı gibi yasal kurumlarla ilgili süreçleri kurumlarla entegre şekilde yürütebiliyor.

Bordro Yönetimi Servisi'ne kesintisiz online erişim ile çalışanlar, yöneticiler ve bordro ve İK yöneticileri ve ekipleri, zamandan ve mekandan bağımsız işlem yapabilir hale dönüşüyor.

– İnsan kaynakları süreçleri tek platformda buluta taşınıyor

İnsan kaynakları trendlerine uygun olarak sadece işvereni ya da çalışanı değil, yeteneği esas alan Yetenek Yönetimi Servisi, mevcut iş gücünün verimli yönetimi için eğitim yönetimi, performans yönetimi ve anket yönetimi gibi insan kaynakları süreçlerini buluta taşıyor ve tek bir platformdan yönetimini sağlıyor.

Yetenek Yönetimi Servisi çözümünün öne çıkan özelikleri ise hedef ve yetkinlik odaklı yetenek yönetimi, çalışanların öğrenme yolculuğunu uçtan uca tasarlayabilme, öğrenme çevikliği ve öğrenen organizasyon kültürlerine tam adaptasyon, süreç tabanlı performans yönetimi olarak belirlendi. Böylece işe girdiği andan itibaren çalışanların, şirkette yaşadıkları iç müşteri deneyimi ve yolculuğunu hedef ve yetkinlikleri doğrultusunda tasarlamaya olanak sağlıyor.

Bulut üzerinden tablet ve sabit cihazlarda kolay ve anında kullanım, yazılım ve donanım maliyetinden tasarruf gibi dijital dünyanın tüm olanaklarını işletmelere sunan Logo IK çözümleri, Logo uzmanlığı ile etkin veri güvenliği ve uzman ekipler ile sunulan hızlı ve sonuç odaklı destek hizmetleriyle de öne çıkıyor.

– "Paketi satın almadan önce ücretsiz deneme ya da demo fırsatı sunuyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Logo Yazılım Türkiye Genel Müdürü Akın Sertcan, bulut çözümlerin işletmelere sağladığı pek çok fayda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Logo uzmanlığı ve güvencesi ile işletmelere sunduğumuz yeni İK çözümlerimiz, başta İK olmak üzere tüm yönetici ve çalışanlar için gereksiz dokümantasyondan kurtulmayı sağlamakla kalmıyor, çalışanlar arası etkileşimi arttırıyor. Zaman ve mekandan bağımsız çalışma imkanı sunarken, çalışan odaklı İK modellerini hayata geçirmeye yardımcı oluyor. Veri güvenliği en üst düzeyde sağlanırken aynı zamanda kullanım kolaylığı sunuluyor."

Müşterilere kendi ihtiyaçlarına en uygun paketi satın almadan önce ücretsiz deneme ya da demo fırsatı sunduklarını bildiren Sertcan, "Bulut tabanlı hizmetlerimizi abonelik modeli çerçevesinde aylık/yıllık kiralama bedeliyle üyelik oluşturarak kullanıma sunuyoruz. Ücretsiz deneme sürümü ile müşterilerimizde servislerimiz hakkında bir ön fikir oluşmasında ve abonelik seçeneklerini değerlendirmelerinde yardımcı oluyoruz. Aylık ve yıllık ödeme modelleri ile müşterilerinin kendi ödeme planını oluşturmasını sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – eLogo, firmaların kullandıkları Logo ERP çözümleri içerisinden tek bir ekranda Türkiye'nin en çok tercih edilen bankalarındaki hesaplarını izlemesine olanak sağlayan Online Hesap Özeti Uygulaması'nı geliştirdi.

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, eLogo'nun sunduğu açık bankacılık dünyasındaki yenilikçi fintek ürünü ERP içi Online Hesap Özeti Uygulaması ile işletmeler birçok bankadaki hesap bilgilerini tek bir ekran üzerinden kolaylıkla takip edebilirken online hesap özeti ekstrelerini de yine tek bir klik ile ERP çözümlerine aktarabiliyor.

Ayrıca gelişmiş dashboard ekranı üzerinden seçilecek tarih kırılımı bazında toplam borç/alacak bilgisine ulaşılabilirken, hesap ekstresi özet bilgisi, güncel döviz kuru takibi ve döviz dönüşüm işlemleri da kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Online Hesap Özeti Uygulaması Logo Tiger ve GO ERP çözümleri içerisinde 3 ara yüzü versiyonlarına sahip çözümler ile tam entegre çalışıyor.

Online Hesap Özeti Uygulaması kullanmak için kullanıcıların öncelikle eLogo sipariş portalından aylık veya yıllık avantajlı paketlerden bir tanesini satın almaları gerekiyor.

Sonrasında ERP'lerine versiyon güncellemesi ile beraber otomatik bir şekilde yüklenen uygulamayı hemen kullanmaya başlamak için tek yapılması gereken entegrasyon sağlamak istedikleri bankalardaki kullanıcı bilgilerini uygulamaya girmek. Otomatik kurulum sürecinin yanı sıra istenilen zamanda Logo Store üzerinden de uygulamaya rahatlıkla erişim sağlanabilir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen eLogo Genel Müdürü Başak Kural, şunları kaydetti:

"Müşterilerimize her zaman en iyi deneyimi sunma gayretindeyiz. Bu bağlamda geliştirdiğimiz Online Hesap Özeti Uygulaması ile de işletmelerin birçok ekrandan takip etmek zorunda kaldıkları banka hesap bilgilerini tek bir ekranda toparlayarak ekstre kayıtlarını da kolaylıkla muhasebeleştirmelerini sağlıyoruz. eLogo olarak son dönemde birçok yeniliğin yaşandığı açık bankacılık alanında Logo Grup müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve verimliliklerini arıtacak yenilikçi servisler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz."