“beniMSesim” podcast serisinin dinleme sayısı 28 bin 500'ü aştı

İSTANBUL (AA) – Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili onların doğru ve güncel bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen "beniMSesim" podcast serisinin dinleme sayısı 28 bin 500'ü aştı.

Novartis'in açıklamasına göre, Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle hayata geçirilen proje sayesinde MS hastaları ve hasta yakınlarına her kanaldan ulaşılması, hastalıkla ilgili doğru bilgilerin aktarılması ve ihtiyaç duyabilecekleri konularda onlara destek olunması hedeflendi.

Spotify ve Karnaval'da 28 bölümden oluşan ve sonuncusu 15 Şubat'ta yayınlanan beniMSesim podcast serisi, toplam 28 bin 500'ü aşkın dinlemeye ulaşarak büyük başarı elde etti.

Novartis'in 2013'te MS hastaları ve yakınları için hazırladığı Yol ArkadaşıMSın platformu kapsamında başlatılan podcast serisinin moderatörlüğünü Yekta Kopan üstlendi. Türkiye'nin dört bir yanından 56 MS uzmanı ve 7 farklı uzmanlık alanından konukların ağırlandığı podcast serisinde MS hakkında genel bilgiler, MS ve tipleri, MS ve Kovid-19, MS ve uyku, MS ve çocuk, MS ve kadın, MS ve aşılar gibi daha pek çok konu ele alındı.

– "Türkiye'nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olduk"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Multipl Skleroz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tütüncü, "beniMSesim" podcast serisiyle MS hastalığı hakkında hem toplumu hem de hastaları bilinçlendirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

MS hastaları ve yakınlarının ihtiyaçları doğrultusunda hazırladıkları podcast serisiyle Türkiye'nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olduklarını aktaran Tütüncü, MS'in umutsuz bir hastalık olmadığını aktardı.

Tütüncü, "Erken tanı ve tedaviyle hastaların yaşam kalitesini yükseltmek mümkündür. Umutlarını kaybetmemeleri için her kanaldan MS hastalarına ulaşmaya çalışıyor, özellikle salgının yarattığı mecburi mesafeleri bu vesileyle kısaltmaya çabalıyoruz." ifadelerini kullandı.

– "MS hastalarına ve yakınlarına destek olmaya devam edeceğiz"

Novartis Nöroloji İş Birimi Direktörü Fatih Sarıöz de MS hastalığı konusunda farkındalığı artırmanın önemine işaret ederek, MS hastaları ve yakınlarının yorumları ve ihtiyaçlarına göre oluşturdukları podcast serisinin yakaladığı başarıdan mutluluk duyduklarını bildirdi.

Hastaların ve hasta yakınlarının hayatlarına değer katma taahhüdüyle yola çıkarak her zaman onların yanlarında olacak projeler geliştirdiklerini aktaran Sarıöz, şunları kaydetti:

"Salgın sürecinde daha fazla MS hastasına ulaşmak üzere Yol ArkadaşıMSın Instagram hesabını açtık. MS hastaları ve yakınları bu sayfadan gündeme, genel yaşama, tanıdan beslenmeye, sağlıklı yaşamdan iş hayatına kadar pek çok konuda içeriğe ulaşabiliyor. Geçen yıl 30 Mayıs Dünya MS Günü kapsamında ay boyunca MS hastalığına dikkat çekmek için online toplantılarda kullanmak üzere MS temalı arka plan görselleri ve Instagram filtreleri tasarladık. Instagram'ın hikaye özelliği için hazırladığımız filtrelerle, MS hastaları ve yakınlarının zorlu yolculuğuna dikkat çekerek bu süreçte yalnız olmadıkları vurguladık. İki projemiz de oldukça başarılı oldu."

Sarıöz, MS hastaları ve hasta yakınlarıyla iletişimlerini güçlendirmeye ve onlara destek olmanın yeni yollarını aramaya devam edeceklerini bildirdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL(AA) – Koçtaş’ın podcast platformlarında yayınlanan ‘Yaşayan Evler Podcast Serisi’ne ev turu konsepti eklendi.

Koçtaş'tan yapılan açıklamaya göre, konsept kapsamında, birbirinden farklı evler ziyaret edilerek, evlerin ilham verici hikayelerine yer veriliyor.

Pelin Olgun’un sunumuyla yayınlanan ilk bölümde Akasya Asıltürkmen, İstanbul Kalamış’ta bulunan ferah evini gezdirdi ve dekorasyonda önem verdiği detayları paylaştı. Ev turunun ardından Pelin Olgun ve Akasya Asıltürkmen; ev dekorasyonu, ev yaşamı, çocuklu evde yaşam gibi birçok konuda keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

İkinci bölümde ise 75’ten fazla ülkeyi gezen Mehmet Genç’in (Rotasız Seyyah) Samsun’daki Karadeniz manzaralı evine konuk olundu. Pelin Olgun’un sunumuyla gerçekleştirilen keyifli sohbette Mehmet Genç, dünyayı dolaşan bir gezgin olarak ev hayatını hiçbir şeye değişmediğini ifade etti.

Yaşayan Evler Podcast Serisi’nin ev turu konseptinin 3. bölüm konuğu ise yaşam stilini ev dekorasyonuna da yansıtan Umut Eker olacak.

Yeni konseptin tüm bölümlerini izlemek için Koçtaş’ın YouTube sayfası, dinlemek için ise Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts gibi podcast platformları takip edilebiliyor.

İSTANBUL (AA) – Dergilik, salgın önlemleri kapsamında getirilen 17 günlük "tam kapanma" döneminde de sağlıktan kültür sanata, spordan kadın yayınlarına kadar binlerce dergiyi okurları ile buluşturmaya devam ediyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Dergilik, salgın döneminde okurların ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Binlerce dergi ve gazete içeriği sunmasının yanı sıra geliştirdiği kampanyalarla da ön plana çıkan Dergilik, 17 günlük "tam kapanmada" son kampanyası "DERGİLİK KULLAN KAZAN" ile kullanıcılarına internet hediye ediyor.

Dergilik, 5 Mayıs'ta başlayacak kampanya ile mayıs ayı boyunca uygulama üzerinden 10 makale okuyan, 10 makale ve 10 podcast dinleyen kullanıcılarına 1 GB internet hediye ediyor.

Dergilik, haziran ayı itibarıyla da kullanımı ve internet hediyesini ikiye katlayacak. Haziran ayı boyunca uygulama üzerinden 20 makale okuyan ve 20 podcast dinleyen kullanıcılar 2 GB hediye kazanacak. Kazanılan internet hediyeleri, Dergilik uygulaması dahil her türlü internet ihtiyacı için kullanılabilecek.

Okurlarına hayatın yoğun akışı içerisinde gündemden ayrı kalmamaları adına özet içerikler sunan Dergilik, her sabah saat 09.30'a kadar tüm gazete manşetlerinin bir arada bulunduğu sabah bilgilendirmesini ve her akşam "2 dakikada günün özeti" adı altında hazırladığı haber içeriklerini de kullanıcılarına iletiyor.