Berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin geçisi süreyle kapatılması kararı

KIRIKKALE (AA) – Kırıkkale'de zabıta ekipleri, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacağına ilişkin esnafa tebligatta bulundu.

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürü Koray Arslan ve ekibi, kent merkezindeki ilgili iş yerlerine tebligatı ulaştırdı.

Kuaför Mehmet Tırpan, gazetecilere, hijyen konusunda ellerinden geleni yaptıklarını ancak sıkıntıların olabileceğini söyledi.

Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulmasının iyi olduğunu dile getiren Tırpan, müşteriyle yakın mesafede çalıştıkları için risk altında bulunduklarını ifade etti.

Kuaför Seyfi Duman da esnaf için de sağlık anlamında gerekenin yapılması gerektiğini belirterek, "Bütün esnafımızın kandili mübarek olsun. Yapacak bir şey yok. Önce sağlık, sonra hizmet." dedi.

Kuaför İsa Pelince ise "Sağlığımız için çok iyi oldu. İş yerlerinin geçici olarak kapatılması haberini yeni aldık." diye konuştu.

Bu arada, kapatılma kararının ardından kuaför ve berberlerde yoğunluk oluştuğu görüldü.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

BİLECİK (AA) – Bilecik'in Osmaneli ilçesinde bir berber, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye destek vermek amacıyla sağlık çalışanlarını ücretsiz tıraş ediyor.

Berber Ender Kaygısız, nüfusu 21 bini aşan ilçedeki tüm sağlık çalışanlarına mesaj yoluyla ulaştı.

Randevu alarak iş yerine gelenleri tıraş eden Kaygısız, salgın sürecinde özverili çalışmaları için sağlıkçılara teşekkür ederek bayramlarını kutluyor.

Kaygısız, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına minnet borçları olduğunu söyledi.

Mücadeleye katkıda bulunma düşüncesiyle yola çıktığını belirten Kaygısız, "Sağlık çalışanlarımız bizler için gece gündüz demeden çalıştılar. Zorlu bir süreç geçirirken bayram tıraşlarını ücretsiz olarak yapmak, onlara böyle destek vermek istedik. Her birine bizim için canlarını ortaya koydukları için teşekkür ediyorum." dedi.

Tıraş olan sağlık çalışanlarından Sinan Mut da hizmeti için Kaygısız'a teşekkür etti.

Mustafa Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi Mali ve İdari İşler Müdürlüğü görevini yürüten Mut, "Kendisini duyarlı davranışından dolayı kutluyorum. Tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum, inşallah sağlıklı günlerde tekrar bir araya geliriz." diye konuştu.

İSTANBUL (AA) – Berber, kuaför ve güzellik salonlarının mesai saatlerine yapılan bayram düzenlemesini fırsat bilen İstanbullular gecenin ilerleyen saatlerine kadar dükkanları boş bırakmadı.

Bayram öncesi yığılmanın önüne geçmek için İstanbul'da alınan karar sonrası 02.30'a kadar berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışmalar devam etti.

İstanbul'da 15 yıldır berberlik yapan Kadir Özdemir, "Kapanış saatlerinin 02.30'a alınması hem bizim için, hem de müşterilerimiz için çok güzel oldu. En azından yoğunluğu geniş saatlere yaymış olduk ve müşterilerimiz de daha rahat bir şekilde tıraş oldular." dedi.

Müşterisi Taylan Mercan da uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, "İşten geldim, dinlendim, yemeğimi yedim ve arkadaşımı arayıp randevumu aldım. Benim için de çok uygun bir saat oldu. Çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Karar sonrası berberlerde yoğunluk olmadığını anlatan Mercan, "Bayram öncesi bu uygulama çok güzel olmuş bence. Hem yoğunluğu da kesmiş." ifadesini kullandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından berber, kuaför ve güzellik salonlarının çarşamba ve perşembe günleri gece saat 02.30, 22 Mayıs'ta ise 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebileceklerini bildirmişti.