Beşiktaş hazırlıklarını sürdürdü

İSTANBUL (AA) – Beşiktaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle liglere verilen arada hazırlıklarına devam etti.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuların, ısınma ve istasyon koşularının ardından açma germe çalışması yaptığı bildirildi.

Pas çalışmasıyla devam eden idmanın kondisyon ve dayanıklılık koşularıyla tamamlandığı aktarıldı.

Siyah-beyazlı takım, hazırlıklarını akşam yapacağı antrenmanla sürdürecek.

THY'nin 18 Haziran'dan itibaren Avrupa’da 6 ülkedeki 16 şehirden Anadolu'daki 14 noktaya direkt uçuş gerçekleştireceği bildirildi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: "Evde bakım yardımından yararlananlar ve engelli aylığı alanların raporları ikinci bir duyuruya kadar geçerli sayılacak."

İran'da son 24 saatte yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 64 artarak, 7 bin 942'ye yükseldi.

Bakan Kasapoğlu, 18 yaş altı milli sporcuların ve TOHM sporcularının özel izinle düzenli antrenmanlara başlayacaklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, spor tesisleri ile bakanlığa bağlı Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları'nda uygulanacak tedbirleri duyurdu.

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak.

  • Hindistan, “Remdevisir”in acil durumlarda Kovid-19 tedavisinde kullanılmasını onayladı - ANKARA (AA) - Hindistan'da durumu ağır yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları için ABD'li Gilead Sciences ilaç şirketinin ürettiği "Remdesivir" adlı antiviral ilacın kullanımının onaylandığı bildirildi. The Indian Express gazetesinde yer alan habere göre, Hindistan Genel İlaç Denetim Kurumundan (DCGI) yapılan açıklamada, Remdesivir'in acil durumlarda ve sadece 5 gün boyunca verilmesi koşuluyla kullanımına izin verildiği belirtildi. Öte yandan, Merkezi İlaç Standartı Kontrol Örgütünün (CDSCO), ölüm oranının artmasında potansiyel risk taşıdığı ve daha uzun kullanımda herhangi bir faydalı etkisi olmadığı gerekçesiyle ilacın 10 gün kullanımına karşı olduğu kaydedildi. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), 1 Mayıs'ta, Gilead Sciences ilaç şirketinin ürettiği Remdesivir'in… Daha fazlasını oku »Hindistan, “Remdevisir”in acil durumlarda Kovid-19 tedavisinde kullanılmasını onayladı
  • Sivas Belediye Başkanı Bilgin telekonferansla basına Kovid-19 çalışmalarını anlattı - SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, telekonferans yöntemiyle düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yapılan çalışmaları anlattı. Yeni normalleşme döneminde maske takma, sosyal mesafeyi koruma ve kişisel hijyene dikkat edilmesi uyarısında bulunan Bilgin, "Bu süreci götürdüğümüz zaman en kısa sürede düzlüğe kavuşacağımıza inanıyorum." dedi. Toplumun salgından en az şekilde etkilenmesi için belediye olarak tedbir aldıklarını aktaran Bilgin, "Yük alan bir pozisyonla süreci götürdüğümüze inanıyorum. Allah'a şükürler olsun geldiğimiz noktada da başarılıyız." diye konuştu. Dezenfeksiyon işlemlerinden toplumun doğru yönlendirilmesine kadar salgın sürecinde şehir olarak hızlı hareket ettiklerini vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti: "Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla her… Daha fazlasını oku »Sivas Belediye Başkanı Bilgin telekonferansla basına Kovid-19 çalışmalarını anlattı
Etiketler: