Beşiktaş Kulübünden kınama

İSTANBUL (AA) – Kulübü, Bozüyük'te siyah-beyazlı iki taraftarın, formalı kişiler tarafından saldırıya uğramasını yaptığı yazılı açıklama ile kınadı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Bozüyük’te bir dinlenme tesisinde, Gediz Beşiktaşlılar Derneğimizin üyeleri Şerafettin Baş ve Halil İbrahim Işık isimli taraftarlarımızın bir grup futbol teröristi tarafından saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Üzerlerinde Bursaspor forması olmasına rağmen ne Bursa şehrimizi ne de Bursaspor camiasını temsil etmeyen bu futbol teröristleri maalesef ki Türk futbolunun önündeki en çirkin engeldir." ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin darbedilen taraftarlara geçmiş olsun dileklerine ilettiği belirtilirken, şu ifadeler kullanıldı:

"Bursaspor Camiasının da bu olaydan en az bizim kadar üzgün olduğuna yürekten inanıyoruz. Kulübümüz, İçişleri Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak başlayan hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır. Darbedilen taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, futbolun güzelliklerini kirleten bu tür olayların bir daha asla tekrarlanmamasını temenni ederiz."

 • Beşiktaş ile Bursaspor 98. randevuda
 • İSTANBUL
  Beşiktaş ile Bursaspor, ligde yarın 98. kez karşı karşıya gelecek. 
  İki takım arasında, Bursaspor’un ilk kez Türkiye 1. Futbol Ligi’nde mücadele etmeye başladığı 1967-1968 sezonundan bu yana yapılan 97 lig maçından 45’ini Beşiktaş, 16’sını Bursaspor kazandı, 36 maç da berabere sonuçlandı.
  Rekabetteki son 9 maçı kazanan siyah-beyazlıların ligdeki 133 golüne, yeşil-beyazlılar 86 golle karşılık verdi.
  Sezonun ilk yarısında

 • Beşiktaş ile Bursaspor 99. randevuda – 01.09.2018

 • Beşiktaş ile Bursaspor, ligde yarın 99. kez karşı karşıya gelecek.