Çar. Tem 24th, 2019

Beşir Derneği, Türkiye'nin dört bir yanında aşure dağıttı

İSTANBUL (AA) – , muharrem ayı vesilesiyle yüz binlerce kişiye aşure ikramında bulundu.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde gerçekleştirilen aşure dağıtım organizasyonuyla yardımlaşma kültürünün canlı tutulmasına katkı sağlandı.

Bu kapsamda Türkiye'nin 81 ilinde bulunan 250'ye yakın temsilciliği ve binlerce gönüllüsüyle muharrem ayı boyunca çalışmalarına devam eden Beşir Derneği, ülke genelinde yüz binlerce vatandaşa aşure dağıttı.

Aşırı tüketim, israf, güvenilir ve sağlıklı gıda üretimi, yoksulluk ve açlık konularda aktif bilgilendirme ve yardım çalışmaları da yürüten dernek, 16 Ekim Dünya Gıda Günü vesilesiyle dünya genelinde gıda, temiz içme suyu ve barınma yardımı bekleyen milyonlarca insana dikkati çekti.

Dernek, bu kapsamda dünyanın birçok mazlum coğrafyasında yemek dağıtımı, kışlık yardım, eğitim yardımları, barınma, temiz su kuyusu açma gibi çalışmalar yürütüyor.

  • Beşir Derneği'nden ihtiyaç sahiplerine yardım eli
  • İSTANBUL (AA) – Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, derneğin yurt genelinde 250'ye yakın temsilciliği ve 12 lojistik deposu ile ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuğunu belirterek, geçen yıl yurt içinde ve yurt dışında toplam 9 milyon 80 bin 563 kişiye yardımda bulunulduğunu bildirdi.
    Beşir Derneği'nin 2017 yılında yaptığı yardım faaliyetlerine ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Şanlı, vakıf

  • Beşir Derneği'nden soğuğa karşı “sıcak destek”

  • – Beşir Derneği, soğuk kış günlerinde hayatını sürdürme mücadelesi veren insanlar için yurt içi ve yurt dışında giyecek ve yakacak yardımlarıyla, sıcak bir umut olmaya devam ediyor