Çar. Tem 24th, 2019

Beşir Derneği'nden “Nitelikli İnsani Yardım”

– Dernek tarafından hayata geçirilen Nitelikli İnsani Yardım Modeli ile ihtiyaç sahipleri kendilerine tanımlanan kartlar ile sosyal marketlerden ücretsiz alışveriş yapabiliyor, gidemeyecek durumdakilerin siparişlerini ailelere dernek gönüllüleri ulaştırıyor

İSTANBUL (AA) – tarafından hayata geçirilen Nitelikli İnsani Yardım Modeli ile ihtiyaç sahibi aileler, kendilerine tanımlanan kartlar ile paylaşım noktası olan bölgelerdeki sosyal marketlerden ücretsiz alışveriş yapabiliyor.

Beşir Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, bağışçıların desteklerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran sivil toplum kuruluşu, hayata geçirdiği Nitelikli İnsani Yardım Modeli ile ihtiyaca özel çözümler üretiyor.

Aileler, Nitelikli İnsani Yardım Modeli ile öncelikle ihtiyaçlarını, kendilerine tanımlanan puan miktarınca, online veya bulundukları bölgenin temsilciliği üzerinden bildiriyor. Sipariş ettikleri gıda veya diğer ihtiyaçlar, paylaşım noktası olduğu halde oraya gidemeyecek durumda olan veya bulunduğu bölgede paylaşım noktası bulunmayan ailelere, dernek gönüllüleri tarafından ulaştırılıyor.

Model sayesinde ihtiyaç sahibi aileler, kendilerine tanımlanan kartlar ile paylaşım noktası olan bölgelerdeki sosyal marketlerden de ücretsiz alışveriş yapabiliyor.

Dağıtımı yapılan yardımlar, Türkiye genelinde kurulan 12 lojistik merkezinden, yazılımı ve altyapısı dernek tarafından geliştirilen Online Bağış Takibi ve Otomasyon Sistemi sayesinde kolaylıkla takip edilebiliyor.

  • Beşir Derneği, “Bayramlık Paylaşım Noktası” açacak
  • İSTANBUL (AA) – Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımı, bayramlık giysi, evden eve iftarlık sıcak yemek ikramı ve nakdi yardım gibi çeşitli insani yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, Türkiye genelinde "Bayramlık Paylaşım Noktası" açıyor.
    Dernekten yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç sahiplerinin para ödemeden bayramlık kıyafet alabileceği, hiç kullanılmamış giysilerin bulunduğu noktalar, arife gününe kadar hizmet

  • Beşir Derneği'nden depremzedelere yardım
  • İSTANBUL (AA) – Beşir Derneği, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremde mağdur olan ailelere, gıda ve sağlık paketi yardımına başladı.
    Beşir Derneği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu sabaha karşı Samsat'ta meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından dernek ekipleri de bölgeye gitti.
    Beşir Derneği ekipleri, Valilik, AFAD ve Türk Kızılayı yetkilileriyle istişare ve incelemelerde bulunarak yapılabilecek yardımları belirledi.