Pts. Ara 9th, 2019

Beşir Derneği'nden Tel Abyad'a yardım tırı

– Derneğin Ümraniye temsilciliğinin topladığı yardımların bulunduğu tır, Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Tel Abyad’a gitmek üzere yola çıktı

İSTANBUL (AA) – Beşir Derneği Ümraniye Temsilciliğinin topladığı yardımların bulunduğu tır, Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Tel Abyad'a uğurlandı.

Derneğin Ümraniye Temsilcisi Erdinç Duman, Ümraniye Çarşı Metro durağında düzenlenen törende, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriyelilerin yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek için yardım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Bugün de bir yardım tırını bölgeye yolcu ettiklerini belirten Duman, "Tırda patates, un ve yardım kumanyası var. Yardımlar Tel Abyad'daki sivillere ulaştırılacak." dedi.

Duman, Ümraniye'de diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yardım toplamada seferberlik ilan ettiklerini vurgulayarak, "İlçemizde her kesimden vatandaşımız yardımlarını eksik etmedi. Biz Türk milleti olarak sadece kendimiz için yaşamıyoruz, mazlumun olduğu her yere el uzatıyoruz." diye konuştu.

Konuşmanın ardından yardım tırı dualarla Suriye'ye doğru yola çıktı.

Bakan Akar’dan Barış Pınarı Harekâtı teşekkürü: “Sevgisi, güveni ve duasından güç aldığımız aziz milletimize, özel sektör temsilcilerine, kamu kurum/kuruluşları ile TSK mensuplarının kıymetli ailelerine sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum."
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/8122019-18111
#HulusiAkar

Bakanı Akar, 2018-2019 Uçuş Eğitim Yılı Uçuş ve Yer Emniyet, Harekat–Eğitim ve Lojistik Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu: “TSK'nın etkinliği, caydırıcılığı, saygınlığı her geçen gün daha da artmaktadır.”
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/8122019-17852
#MSB #HulusiAkar

Türk Deniz Kuvvetleri🇹🇷 tarafından, Doğu Akdeniz’de deniz güvenliğinin sağlanması maksadıyla Akdeniz Kalkanı Harekâtı’na kesintisiz ve etkinlikle devam edilmekte, ayrıca bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile her fırsatta karşılıklı eğitimler icra edilmektedir.