“Beykoz Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması” ödül töreni yapıldı

İSTANBUL (AA) – Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğiyle düzenlenen "Beykoz Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması"nda, AA muhabirleri ödüle layık görüldü.

Toplam 112 bin lira ödüllü organizasyona, 703 yerli ve 2 yabancı olmak üzere 705 katılımcı 4 bin 754 fotoğrafla başvurdu. Yarışmanın jürisinde, Coşkun Aral, Erdal Yazıcı, İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Nazan Tuna ve Süleyman Gündüz yer aldı.

"Foto Öykü" kategorisinde birinciliği Caner Başer, ikinciliği Kemal Özkılıç, üçüncülüğü Emrah Ildız kazandı. "Serbest" kategoride birinci Neşe Arı, ikinci Ömer Kara, üçüncü Kahraman Turan oldu.

Değerlendirmede, AA muhabiri Muhammed Gencebay Gür, serbest kategoride sergileme ödülü alırken foto muhabiri Muhammed Enes Yıldırım da serbest kategoride, Beykoz Belediyesi özel ödülüne layık görüldü.

Ödül töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yarışmadaki asıl unsurun Beykoz'un bugününün geleceğe aktarılması olduğunu söyledi.

Aydın, "Beykoz ile ilgili yüz binlerce fotoğraf olduğunu bu yarışma münasebetiyle gördük. Geleceğe bir not düşülmüş oldu ve asıl yapmak istediğimiz odur. Beykoz'un tanıtımına, Beykoz'un ekonomisine, kültür ve sanatına, yaşamı kolaylaştırmakla ilgili bir katkı sunuyoruz aslında." dedi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Globalleşme yolunda üreten, ülke ekonomisine katma değer sağlayan Türkiye'nin markaları, "Değer Zirvesi ve Türkiye'ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni"nde bir araya geldi.

İstanbul'da düzenlenen ödül törenine; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati katıldı.

Bu yıl, Değer Zirvesi Komite Başkanı Pınar Erez tarafından üçüncü kez gerçekleştirilen "Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni", tekstilden yapı sektörüne, bilimden sanata, spordan gastronomiye kadar birçok markayı buluşturdu. Dünyaya yön veren trendlerle Türkiye'nin değerlerini oluşturan sektörlerin buluştuğu etkinlikte, liderlerin gelecek öngörüleri, hedefleri, salgın döneminde yaşananlar ve sürdürülebilirlik konuları ele alındı.

Pınar Erez, törende yaptığı konuşmada, sürdürülebilirliğin salgın sürecinde çok önemli olduğunu belirterek, dönüşebilen, değerini artıran ve Türkiye'ye değer katan markaları ödüllendirdiklerini ifade etti.

– Çeşitli alanlarda Türkiye'ye "değer katanlar" ödüllendirildi

Etkinlikte, "Sanatta Değer" ödülü yönetmen-yazar Derviş Zaim adına Aygün Doğen'e, "İnsanlığa Değer Katan Dernek" ödülü Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) adına AFAD Başkan Vekili Hamza Taşdelen'e, "İnsanlığa Değer Katanlar" ödülü Prof. Dr. Murat Dilmener'in çocukları Fulya Gençoğlu, Taner ve Caner Dilmener'e, "Topluma Değer Katan Marka" ödülü Halkbank adına Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'a, "Savunma Sanayimize Değer Katan Marka" ödülü ise Baykar Savunma adına Baykar Savunma Koordinatörü Dr. Paşa Özen'e verildi.

"İstihdama Değer Katan Marka" ödülü Koç Holding adına Koç Holding Resmi İşler Direktörü Ufuk Çıplak’a, "İhracata Değer Katan Marka" ödülü Sanko Holding adına Sanko Holding Finans Direktörü Mustafa Günbulut'a, "E-ticarete ve E-ihracata Değer Katan Marka" ödülü Hepsiburada adına Hepsiburada Üst Yöneticisi (CEO) Murat Emirdağ'a, "İhracata Değer Katan Marka" ödülü Vestel adına Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Zorlu'ya, "Zamana Değer Katan Marka" ödülü Getir adına Getir Kurucusu Nazım Salur'a, "100 Yıllık Değer" ödülü Eyüp Sabri Tuncer adına Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer'e, "Uluslararası Spor Arenasındaki Zaferleri ile Ülkemize Değer Katan" ödülü ise Artistik Jimnastik Erkek Milli Takımı adına Avrupa Erkekler Artistik Jimnastik Şampiyonu İbrahim Çolak'a verildi.

Ödül sahiplerine ödülleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından takdim edildi.

"Değer Zirvesi ve Türkiye'ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni", toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

İSTANBUL (AA) – İletişim sektöründe 49’uncu yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu.

Tören; Opet Petrolcülük, Sanko Holding, Turkcell, Türk Telekom ve Zorlu Holding’in katkılarıyla gerçekleştirildi.

19’uncu Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, 11 Mart Perşembe günü, Kovid-19 önlemleri kapsamında Conrad Otel’de gerçekleştirilen törende açıklandı.

Törenin açılış konuşmasını yapan TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, “Halkla ilişkiler sektörünün ülkemizdeki en önemli etkinliğinde gerek fiziksel gerekse online şekilde bizlerle birlikte olan herkese, heyecanımızı paylaştığınız için TÜHİD Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyorum." dedi.

Sürdürülebilirlik konusuna vurgu yapan Karakaş, "Bugün dünya, büyük ve hızlı bir dönüşüm içinde. Üretim süreçleri, çalışma şekilleri, tüketici tercihleri, kısaca her şey değişti. Sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm gibi, geçen 10 yılın öne çıkan trendleri daha da yükseldi. Böylece bizler, iletişim sektörünün profesyonelleri olarak; içinden geçtiğimiz bu dönüşüm sürecindeki rolümüzü, daha iyi bir dünyanın inşasına katkı sağlamak için değerlendirebiliriz. Bizler; gezegenimizin ve doğal olarak insanlığın geleceği için sürdürülebilirlik konusunda treni yakalayabiliriz. Buna yürekten inanıyorum. İletişim danışmanları olarak bizler biyoçeşitliliği sürdüren, tek yuvamız olan dünyayı koruyan ve ona değer veren bireyler olacağımıza söz veriyoruz." ifadelerini kullandı.

– Altın Pusula’da 300 yakın proje ödül için yarıştı

19. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne kamu ve özel sektör kurumları ve genç iletişimciler, 21 ana ve 27 alt kategoride 300 yakın proje ile başvuruda bulundu.

Ayrıca, TÜHİD-KAGİDER iş birliğiyle 2017 yılından itibaren verilen TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’nün yanı sıra İletişim Duayenleri Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna adına takdim edilen, "Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü" ve "Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü" de sahiplerine verildi. Ayrıca, UNDP Özel Ödülü de dokuzuncu defa takdim edildi.

Ayrıca, Altın Pusula'da bu yıldan itibaren Hedefler için İş Dünyası Platformu – Business For Goals ile Business for Goals – B4G Özel Ödülü takdim edildi. B4G Özel Ödülü, tüm kategorilere yapılan başvurular arasından, ekonomik, sosyal, kültürel, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik kriterlerini en iyi ele alan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu iş modeline örnek projenin sahibi kuruma veriliyor.

– Büyük Ödülün sahibi; Opet Petrolcülük’ün "Opet Arkeo-Köy Tevfikiye Projesi"

Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü, Dr. Nazan Ölçer’e takdim edilirken TÜHİD’in Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın mesleki değerlerini ve vizyonunu yaygınlaştırmak amacıyla verilen Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü ise "Opet Arkeo-Köy Tevfikiye Projesi" ile Opet Petrolcülük’e verildi.

Kamu Kuruluşları Ödülü kategorisinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ödüle layık görüldü.

TÜHİD – Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle bu yıl dokuzuncusu verilen "UNDP Özel Ödülü" de "Yerküreye Saygı" projesiyle Sompo Sigorta’nın oldu.

Hedefler için İş Dünyası Platformu/ Business For Goals iş birliğiyle 19. Altın Pusula itibariyle verilen B4G Özel Ödülü ise Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi ile Günsan Elektrik’in oldu.

Ayrıca, TÜHİD ve KAGİDER-Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle bu yıl dördüncü kez verilen "TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" Ödülü’nün sahibi de Boyner Grup’un "Boyner Grup 8 Mart Kampanyası" projesi oldu.