Beymen yeni sezonu İstanbul Boğazı’nda karşıladı

İSTANBUL (AA) – Beymen, 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonlarını İstanbul Boğazı’nın manzarası eşliğinde gerçekleştirdiği özel dijital sezon sunumu ile tanıttı.

Markadan yapılan açıklamaya göre, güneşin pozitif enerjisinden ilham alan "Hello Sunshine" temalı Beymen 2021 İlkbahar Yaz kampanyasından esinlenerek hazırlanan dijital sezon sunumu, 10 Nisan 2021, Cumartesi günü Beymen Instagram hesabından ve www.beymen.com adresinden yayınlandı.

Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi İstanbul’un sembolik simgeleri eşliğinde sezonun en yeni koleksiyonlarını izleme fırsatı bulan modaseverler, www.beymen.com üzerinde hazırlanan özel sayfa ile dijital sunumda sergilenen tüm tasarımlara eş zamanlı olarak ulaşma ve satın alma fırsatı buldu.

Murat Türkili’nin stylingi ve küratörlüğü ile gerçekleşen dijital sezon sunumunda Balmain, Valentino, Stella McCartney, Bottega Veneta, Balenciaga, Tom Ford ve Alexander McQueen gibi dünya modasına yön veren markalarının yanı sıra Beymen Collection ve Academia’nın 2021 İlkbahar Yaz kadın ve erkek koleksiyonlarındaki en gözde tasarımları ile hazırlanan 84 farklı "look" tanıtıldı.

Neon tonlar, puantiyeler, kırmızı & pembe birlikteliği ve denim gibi sezon trendlerinin öne çıktığı öne çıktığı dijital sunumda yeni nesil şort ceket takımlar, koton ve keten tasarımlar dinamik siluetleriyle izleyicilerle buluşurken, ipek ve şifon feminen elbiseler İstanbul Boğazı’nda dikkati çeken unsurlar oldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Dünyaca ünlü markaların en yeni tasarımlarını tüketiciyle buluşturan Beymen, haziran ayı boyunca Bodrum’da üçü bu yıl, ilk kez hizmete girecek dört mağaza açılışı gerçekleştirecek.

Beymen'den yapılan açıklamaya göre, her yıl heyecanla beklenen Beymen Resort Yalıkavak Marina mağazasının 2021 yaz sezonu açılışını haziran ayı başında gerçekleştiren firma, 15 Haziran’da Beymen Resort Mandarin Oriental, Balmain Yalıkavak Marina ve Valentino Yalıkavak Marina mağazalarını hizmete sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beymen Grup Üst Yöneticisi (CEO) Elif Çapçı, haziran ayı boyunca gerçekleştirecekleri mağaza açılışlarıyla bu yaz Bodrum’a farklı bir soluk getirmeye hazırlandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Yaz aylarında lüksün merkezi olan Bodrum, salgının etkisi ve yeni normalde farklı çalışma modellerinin yaygınlaşmasıyla artık yaz-kış nüfusun yoğun olduğu bir lokasyon haline geldi. Haziran ayı boyunca Bodrum’da dört mağaza açılışımız olacak. Artık bir Bodrum klasiği haline gelen ve her yıl yazın gelişini müjdeleyen Beymen Resort Yalıkavak Marina, haziran ayı başında yeni sezona merhaba dedi. Cennet Koyu’nun büyüleyici atmosferinde, stil ve kişiselleştirilmiş lüksü bir araya getiren Mandarin Oriental Bodrum bünyesindeki yeni Beymen Resort mağazamız 15 Haziran’da açılıyor. Beymen Resort Mandarin Oriental’de pek çok dünya markasının kadın ve erkek hazır giyim, aksesuar, ayakkabı, çanta ve plaj koleksiyonlarını yanı sıra home koleksiyonlarımızı ve parfüm dünyasının niş markalarını Beymen dostlarıyla buluşturacağız.

15 Haziran’da aynı zamanda Yalıkavak Marina’nın en özel iki noktasında Balmain ve Valentino butiklerimiz moda severlere ilk kez kapılarını açacaklar. Her iki markanın da butiklerinde hem kadın hem de erkek hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar koleksiyonları yer alacak. Beymen olarak, lüks moda pazarındaki lider konumumuzu her geçen gün daha da ileriye taşıyarak, 'Koşulsuz Müşteri Mutluluğu' ilkemiz ile ayrıcalıklı alışveriş deneyimi sunmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz."

İSTANBUL (AA) – Otoyol ve köprü işletmecisi ICA, "İstanbul Boğazı Kuzey Bölgesi İçin Gemilerden Kaynaklı Deniz Kirliliğini Algılama, Takip ve Analiz Sisteminin Geliştirilmesi Projesi" ile uzaktan algılama teknolojileri kullanarak gemilerden kaynaklı kirlilik tespiti yapacak.

IC İçtaş İnşaat’ın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun yapım ve işletmesini üstlenen şirketi ICA tarafından, İstanbul Boğazı'nı gemi kaynaklı kirlilikten korumayı hedefleyen söz konusu projeye ilişkin Garipçe'deki Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenlendi.

ICA Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, toplantıda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, otoyol ve köprü işletmeciliğinin yanı sıra İstanbul'a ve Türkiye'ye katkı sağlayan sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçirdiklerini ve söz konusu projenin de 2019 yılında böyle ortaya çıktığını dile getirdi.

Köprünün üzerinden geçen araçları 1.400'ün üzerinde kamerayla, takip sistemiyle, akıllı ulaşım sistemleri ve kamera sistemleriyle takip ettiklerini belirten Soğukpınar, araştırmalardan sonra aynı sistemi köprünün altından geçen deniz araçları için de kullanma fikrinin ortaya çıktığını söyledi.

Soğukpınar, projenin dünyadaki örneklerini de araştırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Araştırdığımızda dünyada 2 devletin bunu açık denizlerindeki petrol platformlarındaki sızıntıları takip etmek amacıyla kurduklarını öğrendik. Norveç hükumeti kuzey denizlerinde, Azerbaycan hükumeti de Hazar Denizi'nde buna benzer sistemler kurmuşlar. Aslında boğazlarımızı kirleten gemiler bir şekilde takip ediliyor ama anlık bir tespit ve eşleşme olmadığı için bugüne kadar yakalanan gemi sayısı ya da cezalandırılan gemi sayısı da istenildiği kadar yüksek değil, bir caydırıcılığı yok. Biz gururla söylüyoruz ki Türkiye'de hatta dünyada bir köprü işletmecisi, otoyol işletmecisi olarak böyle bir sistemi kuran dünyadaki ilk ve tek işletmeyiz."

– "Cezalandırma işlemini İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapmış olacak"

Projenin diğer ortaklarına ilişkin bilgi veren Soğukpınar, "Ulaştırma Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü takibini yapacak, tespit ettikleri olayların anlık olarak müdahalesini Sahil Güvenlik Komutanlığı yapacak. Cezalandırma işlemini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapmış olacak. Ceza keme yetkisi onlar da olduğu için. Dolayısıyla takip bu şekilde devam edecek. İTÜ bilimsel anlamda destek sağlayacak. Biz de bilimsel anlamda bunu ileriki çalışmalarımızda değerlendirmek amacıyla kullanacağız." ifadelerini kullandı.

– "Bu sistem aslında bir kıvılcım proje"

İTÜ Türk Boğazları Denizcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Özcan Arslan ise projeye bilimsel çalışmalarla ve araştırmalarla destek verdiklerini söyledi.

Arslan, "Bu sistem aslında bir kıvılcım proje. Marmara Denizi'nin birkaç noktasına bu sistem kurulduğu takdirde bütün Marmara Denizi tek bir merkezden anlık olarak çok hızlı bir şekilde hem gözlemlenebilir hem de müdahale edilebilir duruma gelebilir. Yine bu sistem Türkiye'de kıyı şehirlerine ve liman tesislerine kurulması halinde denizlerimizin kirletilmemesi için çok önemli bir fayda saplayacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

– Kullanılan uzaktan takip sistemi dünyada ilk kez bir köprü üzerine kuruldu

Öte yandan toplantıda aktarılan bilgilere göre, ICA, söz konusu projeyle İstanbul Boğazı'nda deniz çevresinin, kıyı şeridinin ve insan sağlığının korunmasını amaçlıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Boğazları Denizcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin bilimsel desteği ile hayata geçen projede, uzaktan algılama teknolojileri kullanılarak gemilerden kaynaklı kirlilik tespiti yapılacak.

Proje için kullanılan uzaktan takip sistemi, dünyada ilk kez bir köprü üzerine, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne kuruldu ve kullanılmaya başladı. Proje kapsamında takip için gerekli yazılımlar vasıtasıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün kuzey cephesi sürekli olarak taranarak 2,5 kilometrelik alanda Karadeniz’den giriş-çıkış yapan gemiler takip edilerek kirlilik tespiti yapılacak.

Sistem, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Boğazları Denizcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından takip edilebilecek.