Cum. Ağu 23rd, 2019

Binali Yıldırım, seçim ofisini ziyaret etti

İSTANBUL (AA) – TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Başakşehir Seçim Ofisi'ni ziyaret etti.

Yıldırım'ın, bir program dönüşünde Başakşehir AK Parti Seçim Ofisi'nde bulunanlar aracını durdurdu. Kalabalığın çay davetini geri çevirmeyen Yıldırım, araçtan inerek seçim ofisine geçti.

Buradakilerle tokalaşan Yıldırım, yaptığı konuşmada, gönlünden gelen seslerle herkesi selamladığını ifade ederek, "Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah bu kutlu yürüyüşümüzü tamama erdirsin. Bir sefere çıktık. Sefer bizden, zafer cenab-ı mevlamdandır. İstanbul halkının desteği ile olacak inşallah." dedi.

Yıldırım, AK Parti ailesi, AK kadınlar ve AK gençler olarak, yol arkadaşlarıyla seçimlere kalan 50 gün içerisinde bütün mahallelere, İstanbul'un genelindeki hemşehrilerine erişeceklerini ve onların gönüllerine girmenin mutlaka bir yolunu bulacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu heyecanınız, bu coşkunuz doğrusu beni mest etti. Bu heyecanın sonucunu biz 31 Mart'ta mutlaka göreceğiz. Buna inanıyorum. İstanbul'un gençlerinin aydınlık yarınları için daha çok çalışmamız lazım. Daha çok gayret etmemiz lazım. İnşallah başaracağız. 15'inci seçimimize giriyoruz. İnşallah 15'inci seçimimizi de yüzümüzün akıyla başarmış olacağız."

Yıldırım, seçim ofisinden ayrılmadan önce buradakilerle fotoğraf çektirdi. Yıldırım, "Başakşehir seninle gurur duyuyor." tezahüratı eşliğinde ofisten ayrıldı.

  • “Ozanlar diyarı”nda Binali Yıldırım'a beste
  • KIRŞEHİR (AA) – Sanatçı İdris Altuner, AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı gösterilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın başarı hikayesini anlatan şiir yazarak besteledi.
    Ulaştırma Bakanlığı yaptığı dönemden bu yana Yıldırım'ın başarılarını 8 dörtlükten oluşan dizelere döken Altuner, bunlardan 5 dörtlüğe beste yaptı. Ozanlarıyla ünlü Erzurum'da doğup yine ozan ve aşıklarıyla bilinen Kırşehir'de yaşayan Altuner, bestesini