Çar. Tem 24th, 2019

Bir anlık dalgınlık 50 bin liraya mal oldu

– Aksaray’da araç üzerinde beze sarılı unutulan 50 bin lirasının kaybolduğunu iddia eden besici polise başvurdu

AKSARAY (AA) – Aksaray’da hayvancılık yapan Mustafa Porsuk, aracının üzerine beze sarılı konulan 50 bin lirasının kaybolduğunu öne sürerek polisten yardım istedi.

Merkeze bağlı İncesu köyünde yaşayan Porsuk, polise başvurarak, kurbanlık aldığı kişilere ödeyeceği 50 bin lirayı eşinin beze sarıp hafif ticari araçlarının üzerinde unuttuğunu, araçla bir süre hareket ettikten sonra paranın düştüğünü iddia etti.

Geri dönüp yolu kontrol ettiklerinde parayı bulamadıklarını belirten Porsuk, polise başvurdu.

Porsuk, AA muhabirine, "Olayın duyulmasından sonra köylülerden biri, köy girişinde beyaz bir aracın yol kenarında durduğunu, araçtan inen iki kişinin bir şeyler topladığını gördüğünü söyledi. Köye dua kitabı satmaya gelen yabancı iki kişiden şüpheleniyoruz." dedi.

Bazı güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polisin çalışması sürüyor.

 • Yolda bulunan 10 bin lira sahibine teslim edildi
 • İSTANBUL (AA) – Tuzla'da bir vatandaşın yolda bulduğu 10 bin lira Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sahibine teslim edildi.
  Alınan bilgiye göre, bir vatandaş, 24 Eylül'de Tuzla Organize Sanayi Bölgesi ana giriş kapısı yakınlarında deste halinde bulduğu parayı polise teslim etti.
  Polis ekipleri saydıkları paranın 10 bin lira olduğunu belirledi.
  Bu arada T.Y. isimli bir şahıs da

 • GÜNCELLEME – Emeklilik işlemleri için kullanacağı parasını kaybetti
 • SAMSUN (AA) – Samsun'un İlkadım ilçesinde bir kişinin emeklilik işlemleri için kullanacağı paranın bulunduğu zarfın eşi tarafından sokakta düşürülmesi ve gören kişi tarafından alınması güvenlik kamerasına yansıdı.
  Alınan bilgiye göre, Muhammet Yıldırım (57), emeklilik işlemleri için yatırmayı planladığı 27 bin 200 lirayı bir zarfa, zarfı da otomobiline koydu.
  Aile sağlığı merkezine gitmek üzere bindikleri otomobilde paranın bulunduğu