Birevim'in intibak planı onaylandı

İSTANBUL (AA) – Birevim, intibak planının bugün itibarıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından Tasarruf Finansman Yasası kapsamında onaylandığını bildirdi.

Birevim'den yapılan açıklamada, 4 Mart 2021’de TBMM Genel Kurulu’nda tasarruf finansman şirketlerine yönelik kanunun kabul edilmesinin ardından ilk yasal süreç olan BDDK’ya intibak başvurusunu gerçekleştirildiği anımsatıldı.

100 milyon TL sermaye şartı başta olmak üzere bilgi teknolojileri, hizmet kalitesi ve operasyonel süreç anlamında da yasanın tüm gerekliliklerini yerine getiren Birevim’in intibak planının onaylandığı aktarılan açıklamada, Birevim Genel Müdürü Mahir Orak'ın görüşlerine yer verildi.

Orak, sektörün sunduğu avantajların bilinirliğinin artmasıyla birlikte hitap ettikleri kitlenin Avrupa’dakine benzer şekilde genişleyeceğini belirtti.

Sektörün bugüne kadar 300 bin tasarruf sahibine ulaştığını, yalnızca Birevim olarak 5 yılda 100 binin üzerinde kişiyi tasarruf finansmanıyla tanıştırdıklarını ifade eden Orak, şunları kaydetti:

"Bundan yaklaşık beş yıl önce ayda 5-6 bin kişiye ulaşan sektör, Birevim’le birlikte ayda ortalama 30 bin kişiye ulaşmaya başladı. Milli ekonomiye 3,2 milyar TL katkı sağladık. Yasanın getirdiği güvenle sektörümüz ivme kazanacak ve hızla büyüyecek. Sektör yasal süreçle birlikte yılda 1 milyon tasarruf sahibine ulaşarak herkesin hayalindeki konut, taşıt veya iş yerine sahip olmasına vesile olacak. Birevim olarak sahip olduğumuz güç ve yasal zeminle, Türk halkının geleneğinde olan tasarruf anlayışını yeni bir bakış açısıyla geleceğe taşıyacağız ve 2023 yılı sonunda 3 milyon kişiyi tasarruf finansıyla tanıştıracağız."

– "İkinci el pazarında taşıt satın almak isteyenler borçlanmadan hayallerindeki araca kavuşabilecek"

Mahir Orak, intibak başvurusu onaylanan şirketlerle birlikte tasarruf finansmanı sektörüne yönelik güvenin artacağını belirtti.

Tasarruf finansmanının hem gayrimenkul hem otomobil pazarına olan talep için yeni bir finansman modeli sunduğunu vurgulayan Orak, Türkiye’de satılan konutların, artan trendle birlikte tasarruf finansmanı yöntemiyle alıcılarla buluşacağını öngördüklerini ifade etti.

Orak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Özellikle dar ve orta gelirliler için önemli bir finansman modeli olan tasarruf finansmanı, yasayla birlikte çok daha geniş kitleler tarafından keşfedilecek. Tüm bu etkilerle birlikte gayrimenkul satışlarında tasarruf finansmanının payının yüzde 35’lere çıkmasını bekliyoruz. Gayrimenkulde olduğu gibi otomotivde de tasarruf finansmanı sayesinde daha fazla kişinin taşıt sahibi olacağını düşünüyoruz. Özellikle ikinci el pazarında tasarruf finansmanı yöntemiyle taşıt satın almak isteyenler borçlanmadan hayallerindeki araca kavuşabilecek."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Birevim, bu yılın ilk yarısında 9 bin 516 adet teslimat gerçekleştirerek 1,1 milyar liralık teslimat tutarına ulaştı.

Birevim'den yapılan açıklamaya göre, şirket, sürdürülebilir büyümesini devam ettirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Birevim Genel Müdürü Mahir Orak, bireysel tasarrufları sürdürülebilirlik ilkesi bağlamında kitlesel bir tasarruf fonuna dönüştürerek ülke ekonomisine kazandırdıklarını belirterek, "2021'in ilk 6 aylık döneminde 9 bin 516 adet teslimat gerçekleştirerek ülke ekonomimize 1,1 milyar TL katkı sağladık. Bundan yaklaşık 5 yıl önce ayda 5-6 bin kişiye ulaşan sektör, Birevim'le birlikte ayda ortalama 30 bin kişiye ulaşmaya başladı. Lider marka olarak her yıl en az 2 kat, toplamda ise neredeyse 7 kat sektörümüzün büyümesine vesile olduk. Bugüne kadar teslimatını gerçekleştirdiğimiz 38 bin tasarruf planı ile ekonomimize 3,5 milyar TL katkı sağladık." ifadelerini kullandı.

Yılın ilk yarısında gerçekleştirdikleri teslimatların yüzde 77'sinin ilk evini ve arabasını alanlardan oluştuğunu bildiren Orak, şunları kaydetti:

"3 bin 317 tasarruf sahibimiz hayallerindeki ilk eve, 4 bin 9 tasarruf sahibimiz de hayallerindeki ilk taşıta kavuştu. Ev ve araç sahibi olmak hemen herkesin en büyük hayallerinden biri ve buna vesile olmak bizi gururlandırıyor. Başarılarımızda müşteri güvenini temel alan kurumsal ilkelerimiz ve bu alanda hayata geçirdiğimiz yenilikçi uygulamalar yer alıyor. 2 bine yakın çalışanımızla 110 şubede hizmet veriyoruz. Sektörünün şube ağı ve çalışan sayısı olarak lider markasıyız. Genel müdürlükten şubelerimize ve çağrı merkezlerimize uzanan hizmet ağında tüm tasarruf sahiplerimize uçtan uca hizmet götürmeye devam edeceğiz."

İSTANBUL (AA) – Birevim, tüketici platformu Şikayetvar.com tarafından oluşturulan "A.C.E Awards" ödüllerinde müşteri memnuniyeti alanında 2 ödül aldı.

Birevim'den yapılan açıklamaya göre, şirket, 6,8 milyon bireysel üyesi ile Türkiye'nin en yaygın kullanılan tüketici platformu olan şikayetvar.com tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu tasarruf finansı sektöründe 3 yıldır üst üste "Müşteri Deneyimi Başarısı" alanında ödüller kazanıyor.

54 sektörde 91 markanın ödüllendirildiği törende rakiplerini geride bırakan Birevim, yüzde 99,8'lik memnuniyet oranı ile "En Yüksek Müşteri Memnuniyeti" ödülünü yeniden alarak liderliği bırakmadı. Birevim, "Faizsiz Finans Sistemi" kategorisinde 10 üzerinden 9,9 müşteri memnuniyet puanıyla "Gold Award" ödülünü de kazandı.

Birevim, "müşteri teşekkür" oranında sektör ortalaması yüzde 94 iken, gerçekleştirdiği yüzde 99,8'lik başarı ile çıtayı en üst seviyelerde tutmaya devam ediyor.

– "Tasarruf sahiplerimizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını önemsiyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Birevim Genel Müdürü Mahir Orak, 2020 yılında Şikayetvar.com platformunda Birevim markası ile temas eden müşteri sayısının 250 bine yaklaştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Mükemmel müşteri deneyimi sayesinde şikayetvar.com bünyesinde gerçekleşen tüm başvuruların yalnız yüzde 1'i şikayete dönüştü, geri kalanı ise potansiyel ya da marka araştırması yapanlar. Şikayetlerin yüzde 100'üne dönüş yapıyoruz ve her konuyla ayrı ayrı ilgileniyoruz. Tasarruf sahiplerimizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını önemsiyor, buna yönelik çözümler geliştiriyoruz. Operasyonel sürecimizde ve hizmetlerimizde yükselen bir grafik çiziyoruz.

Bunu müşteri memnuniyeti alanında aldığımız iki ödülle taçlandırdığımız ve tüm zamanların 'En Yüksek Müşteri Memnuniyeti' ödülünü 3 yıldır olduğu gibi bu yıl da aldığımız için oldukça mutluyuz. Yeni dönemde de bu vizyonla tasarruf sahiplerimizi etkin bir şekilde dinlemeye, ihtiyaçlarına, beklentilerine ve sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz."