Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen vatandaşlar Sakarya'da öğrenci yurtlarına yerleştirildi

SAKARYA (AA) – Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Sakarya'ya getirilen 347 kişi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlara yerleştirildi.

Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla BAE'den tahliye edilerek İstanbul Havalimanı'na getirilen vatandaşlar, sağlık ekiplerinin kontrolünden geçirildikten sonra otobüslerle gözetim sürelerini geçirecekleri Hendek Kız Yurdu ve Hendek Abdurrahman Gürses Erkek Yurdu'na ulaştı.

İkinci sağlık kontrolünün ardından odalara alınan kişiler, 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak.

THY'nin 20 Nisan'da başlattığı ve 28 Nisan'a kadar sürecek tahliyeler kapsamında 59 farklı ülkeden toplam 195 özel seferle 25 bine yakın Türk vatandaşı yurda getirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Umman Sultanı Heysem bin Tarık görüşmesinde ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile telefonda görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Karşılıklı bayram tebriğinde bulunulan Erdoğan-Alvi görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadelede iş birliği ve bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi ile telefonda görüştü

  • Düzce'de Kovid-19 tedbirlerine uymayan 150 kişiye para cezası - DÜZCE (AA) - Düzce'de, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 150 kişiye toplam 472 bin 500 lira para cezası verildi. Alınan bilgiye göre, salgınla mücadele kapsamında 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı 23 Mayıs Cumartesi saat 00.00'dan 24 Mayıs saat 17.00'ye kadar kent merkezinde emniyet ekiplerince yapılan denetimlerde 150 kişinin kısıtlamayı ihlal ettiği belirlendi. Bu kişilere 3 bin 150'şer lira para cezası uygulandı. Daha fazlasını oku »Düzce'de Kovid-19 tedbirlerine uymayan 150 kişiye para cezası
  • ABD'de Müslümanlar Kovid-19 nedeniyle 'arabada' bayramlaştı - ABD genelinde birçok eyalette Müslümanlar, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle "araçlarından inmeden bayramlaşma" şeklinde organize edilen etkinliklerde bir araya geldi. Daha fazlasını oku »ABD'de Müslümanlar Kovid-19 nedeniyle 'arabada' bayramlaştı
Benzer Haber:  Edirne'de sağanak etkili oldu
Etiketler: