Cum. Ara 6th, 2019

“Biz Anadolu'yuz Projesi”

– Proje kapsamında Erzurum’dan gelen 80 öğrenci, Bursa’da tarihi mekanları ziyaret etti

BURSA (AA) – İçişleri ile Gençlik ve Spor bakanlıklarınca hayata geçirilen "Biz Anadolu'yuz Projesi" kapsamında Erzurum'un Horasan ve Çat ilçelerinden 80 öğrenci Bursa'ya geldi.

Kentin tarihi mekanları gezen öğrenciler, daha sonra Vali Yakup Canbolat'ı ziyaret etti. Canbolat sohbet ettiği öğrencilere hediyeler verdi.

– "Biz Anadolu'yuz Projesi"

İçişleri ile Gençlik ve Spor bakanlıkları tarafından yürütülen "Biz Anadolu'yuz Projesi" projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki öğrencilerin farklı şehirleri ziyaret etmesi ve çocuklar arasında kardeşlik bilincinin yaygınlaşması amaçlanıyor.

MSB'den terör örgütü PKK/YPG'nin Rasulayn'daki bombalı araç saldırısında 2 sivilin hayatını kaybettiği, 10'dan fazla sivilin yaralandığı bildirildi

Fransa'nın başkenti Paris'te emeklilik reformu protestoları yer yer şiddete dönüşürken, polis göstericilere sis bombasıyla müdahale ediyor

Erdoğan:"Müslüman terörist olmaz ve İslam'dan terörist çıkmaz.Birilerinin ısrarla gündemde tutmaya çalıştığı 'İslami terör' yaftasını kabul etmiyoruz"

Erdoğan: "Terör örgütleri arasında iyi-kötü ayrımını reddediyoruz. Ne terörün ne teröristin iyisi kötüsü, böyle bir yanlışın içine giremeyiz."

Erdoğan: "El-Bab'da 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Çünkü DEAŞ'lının İslam ile alakası yoktur ve onlar bizden değildir."