Çar. Tem 24th, 2019

BJK genel kurulundaki kararların iptali davası

– Dosyanın bilirkişiden dönüşünün beklenmesini kararlaştıran hakim, duruşmayı erteledi

İSTANBUL (AA) – Jimnastik Kulübü'nün (BJK) 2016 yılında yapılan genel kurulundaki kararların iptali ile 5 bin 268 kişinin usulsüz şekilde üye yapılması ve üye aidatlarının toplu halde yatırılması iddiasına ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, davacı Ozan Biber, Sezgin Gülnar, feri müdahil Ahmet Gelberi'nin avukatı Hakan Uzun, davalı avukatı Deniz Çiftçi ve taraftarlar katıldı.

Hakim Haydar Aydın, duruşmaya katılan taraftarlara, "Beşiktaş sahada konuşsun burada değil." dedi.

Dosya ve raporun henüz bilirkişiden dönmediğini ifade eden Aydın, BJK Denetim Kurulu Başkanlığı'nın mahkemeye yazılan ve aydınlanması istenilen hususlar konusundaki yazısının dosyaya konulduğunu söyledi.

Taraf avukatlarının, raporun beklenmesi talebinin ardından Aydın, ara kararını açıkladı.

Dosyaya konulan yazının, bilirkişi kuruluna ulaştırılması kararını veren Aydın, bilirkişi kuruluna gerektiğinde kulüp merkezinde istenilen kayıt ve belgelerin incelenmesi için yetki verilmesine hükmetti.

Dosya ve raporun bilirkişi kurulundan dönmesinin beklenmesini kararlaştıran Aydın, duruşmayı erteledi.

Hakim Haydar Aydın, duruşma sonunda, Beşiktaş'a yurt içi ve yurt dışında başarılar diledi.

  • Beşiktaş'taki terör saldırısı davasında ara karar
  • İSTANBUL (AA) – İstanbul'da önceki yıl oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde gerçekleştirilen ve 39'u emniyet mensubu 46 kişinin şehit edildiği, 243 kişinin de yaralandığı terör saldırısına ilişkin 7'si tutuklu 10 sanığın yargılandığı davada, başka suçtan tutuklu sanık Rıdvan Döner'in bu dosyadan da tutuklanmasına karar veridi.
    İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adliyesi Konferans Salonu'nda

  • BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki Kartal Yuvası açıldı
  • İSTANBUL (AA) – Beşiktaş'ın BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapımı tamamlanan Kartal Yuvası, hizmete girdi.
    Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre siyah-beyazlı kulübün lisanslı ürünlerinin satıldığı BJK Nevzat Demir Tesisleri Kartal Yuvası açıldı.