Bodrum'da kıyı temizliği etkinliği

MUĞLA (AA) – Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Adaboğazı Koyu'nda, belediye ekiplerince kıyı temizliği gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesine ait "Temiz Deniz" isimli tekneyle bölgeye giden ekipler, Adaboğazı (Akvaryum) kıyısında temizlik çalışması yaptı.

Bölgede denize girip piknik yaptıktan sonra doğaya bırakılan şişe, plastik ve çeşitli atık malzemeler belediye ekiplerince toplandı. Atık malzemeler arasında yer alan bir koltuk da ekipler tarafından doğadan uzaklaştırıldı.

Çalışmayı izleyen bölgedeki bazı vatandaşlar da çalışmayı yapan ekiplere teşekkür etti.

Yaklaşık 4 saat süren temizlik çalışmasında 33 poşet dolusu atık malzeme toplandı. Atık malzemeler tekneyle bölgeden alınarak temizlik işleri birimine teslim edildi.

BIST 100 endeksi Kovid-19 salgını sonrası ilk defa 120 bin puanın üzerini gördü.

BDDK: "Mevcut kredi limitlerine haklı ve somut gerekçeler olmaksızın bloke konulmamalı, limitlerin kullanıma hazır tutulmasına özen gösterilmeli."

BDDK: "Bireysel ve ticari müşterilerin vade tarihi 2020 yıl sonuna kadar olan ödemelerine ilişkin öteleme talepleri karşılanmalı."

BDDK, salgın sonrası normalleşme döneminde finansal kurumlara bireysel ve ticari müşterilere kolaylık sağlayacakları hususları bildirdi.

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1254, Meksika'da 895, Hindistan'da 482 kişi hayatını kaybetti.

Sakarya'daki patlamaya ilişkin gözaltına alınan havai fişek fabrikasının 2 sahibinden biri tutuklandı, diğeri adli kontrolle salıverildi.