Bodrum'daki makilik yangını

– Yangın yağmurun etkisiyle söndü

(AA) – 'nın ilçesinde makilik alanda çıkan yağmurun etkisiyle söndü.

Yalıkavak Mahallesi Küdür mevkisinde bulunan yarımadadaki makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, 3 tarafı denizle çevrili olan ve karadan yol bulunmayan yangın bölgesine ulaşmaya çalışırken yağmur başladı.

Alevlerin, yağışın etkisiyle söndüğü ve ekiplerin bir kısmının bölgede tedbir amaçlı bekletildiği belirtildi.

Sabah saatlerinden itibaren, yangının ne kadar alanda etkili olduğuna ve çıkış nedeninin tespitine yönelik çalışmaların yapılacağı bildirildi.

 • Bodrum'da makilik yangını – 29.09.2018
 • MUĞLA (AA) – Muğla'nın Bodrum ilçesinde makilik alanda yangın çıktı.
  Alınan bilgiye göre, Yalıkavak Mahallesi Küdür mevkisinde bulunan yarımadadaki makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.
  Alevler, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.
  Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, bölgeye sevk edildi.
  Ekipler, 3 tarafı denizle çevrili olan ve

 • GÜNCELLEME – Bodrum'da makilik yangını
 • MUĞLA (AA) – Muğla'nın Bodrum ilçesinde makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
  İlçenin Mandıra mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen ekipler, alevlere müdahale etti.
  Arazinin engebeli oluşu ve rüzgarın etkisini artırması nedeniyle ekiplerin zorlandığı yangına, Milas Orman İşletme Müdürlüğüne ait 3