Boksörler yerin 150 metre altında antrenman yaptı

ÇANKIRI (AA) – Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası kapsamında Çankırı'da bulunan sporcular, tuz mağarasını ziyaret ederek yerin 150 metre altında antrenman yaptı.

Yaklaşık 5 bin yıldır tuz çıkartılan mağarayı gezen sporcular, antrenörleri eşliğinde "gölge boksu" gerçekleştirdi.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyona kapsamında Çankırı'da bulunan sporcuları tuz mağarasına getirdiklerini söyledi.

Tuz mağarasının yeterli düzeyde tanıtılması sonucu sporcuların mağarada antrenman yapabileceklerini aktaran Ak, "Tuz mağarasının sporcuların performanslarına katkı sağlamasından istifade edebiliriz. Biz bu amaçla ilimize gelen tüm sporcularımıza burayı göstermek istiyoruz. Şampiyonaya katılan sporcuların bir kısmını getirdik diğer sporcularımızı da getireceğiz." diye konuştu.

Yıldız Kızlar Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar da "Ringin sultanları tuzun başkenti Çankırı'da" sloganıyla başlatılan şampiyonanın tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Sportif faaliyetlerin yanında Çankırı'nın tanıtımına da katkı sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Çınar, "Tuz mağaramız hem Çankırı hem Türkiye hem de dünya için önemli bir tuz rezervine sahip. Ayrıca sporcunun performansını artıran tuz mağarasına geziler düzenliyor, sporcu arkadaşlarımıza, antrenör, idareci ve hakemlere mağaranın faydalarını, performansa yönelik faydalarını anlatıyoruz. Buraya gelmişken sporcularımızla antrenman da yaptık. Şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TOKYO (AA) – Kokugikan Arena’da gerçekleşen boks müsabakalarında Busenaz, 69 kiloda ringe çıkarak 39 yaşındaki Polonyalı Karolina Koszewska’yla karşılaştı.

Olimpiyatlarda ringe çıkan ilk kadın Türk boksör olan 23 yaşındaki sporcu, maça çok iyi başladı. İlk iki rauntta 5 hakemin de tam puanını alan Busenaz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını çeyrek finale yazdırdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da takip ettiği müsabakadan sonra Busenaz’ı tebrik etti.

Busenaz Sürmeneli’nin rakibi Ukraynalı Anna Lysenko oldu

Kokugikan Arena’da son 16 turunda Polonyalı Karolina Koszewska’ylı yenerek adını çeyrek finale yazdıran Busenaz, yarı finale çıkmak için Ukraynalı Anna Lysenko ile mücadele edecek.

Busenaz’ın çeyrek final müsabakası 30 Temmuz Cuma günü TSİ 06.03’te başlayacak.

ANKARA (AA) – Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamada, “IOC Boxing Task Force sıralama listesine göre milli boksörümüz Necat Ekinci, 69 kiloda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazandı.” denildi.