Çar. Tem 24th, 2019

BP, İngiliz elektrikli şarj ağı Chargemaster'ı satın aldı

– Satın alım bedelinin 130 milyon sterlin olduğu belirtiliyor

LONDRA (AA) – İngiliz enerji şirketi British Petroleum, İngiltere’nin en büyük elektrikli araç şarj ağına sahip Chargemaster’ı satın aldığını duyurdu.

'den yapılan açıklamada, İngiltere’nin 6 bin 500 noktasında hizmet veren en büyük elektrikli araç şarj ağına sahip Chargemaster’ın satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’de halihazırda 135 bin olan elektrikli araç sayısının 2040 yılında 12 milyona ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

İngiliz medyasında, Chargemaster'ı satın alım bedelinin 130 milyon sterlin olduğu belirtiliyor.

BP Sözcüsü David Nichols, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Elektrikli araç pazarının büyümekte olduğu ve gelecekte ulaşımda önemli bir paya sahip olacağı konusunda şüphe yok." ifadesini kullandı.

Nichols, Chargemaster’ın alanında lider olduğunu belirterek, "Bunu onlardan öğrenmek istiyoruz. Doğal olarak dünyanın her tarafında işi büyütebiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

  • BP: 2030’lu yıllarda küresel petrol talebi zirve yapacak
  • LONDRA
    İngiliz enerji şirketi British Petroleum‘un (BP) Enerji Görünümü raporunda hızlı büyüyen gelişen ekonomilerin enerji talebinde itici güç olduğunu, sürücüsüz elektrikli otomobillerin gelecek 20 yıl ulaştırmada devrim yaratmasının beklendiğini bildirdi. 
    Raporda halihazırda tüm dünyada elektrikli araçların sayısının 3 milyon olduğu, bu sayının 2040 yılı itibariyle toplam 300 milyona ulaşmasının beklendiği kaydedildi.
    İlerleyen dönemde dünyada Uber benzeri taksi hizmeti

  • BP'den ABD'de kaya gazı varlıklarına 10,5 milyar dolarlık yatırım
  • – BP, ABD’de, içerisinde kaya gazı varlıklarının bulunduğu bir portföyü 10,5 milyar dolara satın aldı